14 lipiec 2020

Trzaskowski: Duda ponowił zaproszenie; zaproponowałem spotkanie pod koniec lipca

fot. PAP
Zaproszenie na spotkanie od prezydenta Andrzeja Dudy zostało ponowione, zaproponowałem, żebyśmy spotkali się pod koniec lipca, kiedykolwiek pan prezydent będzie miał czas - powiedział we wtorek Rafał Trzaskowski.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zadeklarował, że wykona "mnóstwo gestów, bo Polskę trzeba zszyć".

Trzaskowski był pytany w TVN24 o zaproszenie na spotkanie, które otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy w wieczór wyborczy. Trzaskowski powiedział, że to zaproszenie zostało ponowione.

"Ja akurat nie mogłem w tym tygodniu (spotkać się z prezydentem), zaproponowałem, że pod koniec miesiąca, kiedykolwiek pan prezydent będzie miał czas - my będziemy akurat wtedy przygotowywali kolejne obchody (rocznicy wybuchu) Powstania Warszawskiego - więc z panem prezydentem na pewno będziemy się widzieć. Gdzieś w tym czasie spotkam się z panem prezydentem" - powiedział Trzaskowski.

Pytany, czy w spotkaniu będą uczestniczyć też małżonki, odparł: "zobaczymy". "Przede wszystkim my dwaj powinniśmy się spotkać, bo tu nie chodzi o to, żeby robić show, tylko żeby porozmawiać poważnie, jakie są oczekiwanie tej drugiej połowy Polski wobec pana prezydenta. Ja na pewno wykonam mnóstwo gestów, bo uważam, że Polskę trzeba zszyć" - zaznaczył.

Trzaskowski powiedział też, że nie wolno zmarnować energii, która towarzyszyła jego kampanii prezydenckiej. "Ani nie można obrazić się na partie polityczne, ani nie można powiedzieć, że to wystarczy, bo nie wystarczy. I dzisiaj moim zadaniem jest to, żeby pobudzić również innych do działania, utrzymać te energię, współpracować z samorządowcami, bo to jest największy kapitał naszej polityki" - powiedział.

Dopytywany jak pobudzić te wszystkie osoby do działania i utrzymać energię z kampanii odparł: "nie wiem". "Ja specjalnie nie mówię o konkretach, dlatego, że wiem, czym by się to skończyło, a ja chcę przede wszystkim uniknąć kłótni. Uniknąć tego, że jutro, jeżeli bym zapowiedział cokolwiek konkretnego, będzie tysiąc wypowiedzi atakujących, mówiących +a kim jest Trzaskowski, jak ja mam innym pomysł+" - mówił Trzaskowski. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ tgo/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-06 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany