reklama
kategoria: Polityka
29 styczeń 2026

Źródła PAP: spotkanie szefa MON w Ramstein opóźnione. Przyczyną usterka samolotu

zdjęcie: Źródła PAP: spotkanie szefa MON w Ramstein opóźnione. Przyczyną usterka samolotu / Warszawa, 19.02.2024. Samolot Boeing 737-800 „Piłsudski” na warszawskim Lotnisku Chopina, 19 bm. (doro) PAP/Leszek Szymański
Warszawa, 19.02.2024. Samolot Boeing 737-800 „Piłsudski” na warszawskim Lotnisku Chopina, 19 bm. (doro) PAP/Leszek Szymański
Ze względu na niegroźną usterkę rządowego samolotu i konieczność zawrócenia na lotnisko w Warszawie, czwartkowe spotkanie w bazie w Ramstein wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza m.in. z szefem NATO Markiem Ruttem zostało opóźnione – dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do MON.
REKLAMA

Według informacji uzyskanych przez PAP, rządowy samolot z polską delegacją musiał wrócić nad ranem na lotnisko wojskowe w Warszawie po tym, gdy - jak wskazują źródła - „jedna z kontrolek sugerowała usterkę związaną z podwoziem maszyny”.

Jak wynika z jednego z serwisów monitorujących ruch lotniczy, pierwszy samolot, rządowy Gulfstream G550, wystartował ok. godz. 6.30 nad ranem i zawrócił niedługo potem. Następny samolot, tym razem Boeing 737, wystartował po godz. 10.

W niemieckim Ramstein, gdzie mieści się siedziba dowództwa sił lotniczych USA w Europie, Kosiniak-Kamysz ma wziąć w czwartek udział w spotkaniu z najważniejszymi dowódcami państw sojuszniczych na zaproszenie dowódcy wojsk NATO w Europie gen. Alexusa Grynkevicha. Tam też szef MON ma spotkać się z sekretarzem generalnym NATO. (PAP)

mml/ from/ mok/ amac/



Niemcy, Warszawa

PRZECZYTAJ JESZCZE
Zamieszczone na stronach internetowych portali działających w grupie Twoje-Miasto materiały sygnowane skrótem „PAP” objęte są ochroną polskiego i międzynarodowego prawa własności intelektualnej. Jakiekolwiek wykorzystanie tych materiałów, w tym w celu eksploracji tekstów i danych, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dotyczącymi dozwolonego użytku osobistego, jest zabronione.
pogoda Warszawa
23.3°C
wschód słońca: 05:01
zachód słońca: 20:04
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2026-05-02 20:30
miejsce
Pałac Staszica - Sala Lustrzana,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-05-02 21:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-05-02 21:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2026-05-03 15:30
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany