13 marzec 2020

Analiza i statystyka rynku pracy w Warszawie

fot. nadesłane
O dzisiejszym rynku pracy można mówić wiele. Obecnie jego sytuacja jest doceniana przez pracowników, którzy bez trudu mogą przebierać w rozmaitych formach zatrudnienia. W ofertach można przebierać do woli. Pewność, iż dana osoba odszuka stanowisko swoich marzeń jest równa stu procentom. Jako dowód chcielibyśmy zaprezentować Państwu analizę sytuacji dotyczącej możliwości podjęcia pracy w Warszawie.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Podstawowe statystyki, informacje o miejscach pracy, wysokości wynagrodzenia 

Aktualna sytuacja rynku pracy na terenie Warszawy prezentuje się w sposób następujący
  1. Co najmniej 199 wolnych stanowisk dla osób z niepełnosprawnością;
  2. Ogólna liczba dostępnych wakatów to ponad 4100
  3. Ponad 30 miejsc aktywizacji zawodowej, w tym również staże
Powyższe dane udowadniają, że możliwości jest naprawdę wiele. Mimo to jednak z danych udostępnionych przez Urząd Pracy w Warszawie jasno wynika, iż jeszcze w styczniu tego roku, status bezrobotnego posiadało ponad 18 tysięcy mieszkańców tego miasta.

Porównania rynku pracy w Warszawie z innymi miastami

Warto zwrócić uwagę, że polska stolica ma do zaoferowania naprawdę wiele. Znajdujemy tam możliwości podjęcia pracy w praktycznie każdej branży — od opcji zatrudnienia na stanowisku sprzedawcy, poprzez bycie zawodowym kierowcą, aż po funkcjonowanie w szeregach jednej z wielkich korporacji działających na terenie tej metropolii.

Osoby poszukujące zatrudnienia w Warszawie mają zatem znacznie większe pole manewru od mieszańców mniejszych miast, gdzie liczba dostępnych wakatów jest o wiele bardziej ograniczona.

Ciekawostką jest, że znaczna liczba osób w Polsce nie posiada aktualnych informacji dotyczących najlepiej opłacanych zawodów. W 2020 roku przyjmuje się, iż najwyższe płace otrzymują:

Interesujący wydaje się fakt, iż zapotrzebowanie na powyższych specjalistów występuje praktycznie przez cały czas. Szczególnie w Warszawie, na której terenie działa duża liczba firm korporacyjnych.

Lista najchętniej poszukiwanych specjalistów

Przeglądając ogłoszenia w serwisie Jobsora, szybko można wyróżnić kilka stanowisk pracy, na jakie niestarannie poszukuje się pracowników. Wśród nich znajdujemy między innymi konsultantów i analityków od IT oraz spraw dotyczących prowadzenia biznesu, a także fachowców od Java Script, czy też tzw. Product Designer.

Warto zatem przeanalizować dostępne oferty pracy i wysłać swoją aplikację w miejsca, które najmocniej odpowiadają oczekiwaniom danej osoby.

Jobsora - Znajdź pracę już dziś!

Serwis internetowy Jobsora został stworzony z myślą o ludziach, którzy poszukują pracy swoich marzeń. Jego projekt umożliwia zastosowanie rozmaitych filtrów — okazują się one pomocne, gdy bezrobotny ma bardzo konkretne, z góry ustalone preferencje.

Portal można przeszukiwać ustalając miasto, jakim jest się zainteresowany, lub wybierając rodzaj zawodu, w którym chciałbyś zacząć pracę. Możliwości jest wiele, wystarczy zapoznać się z nimi i skorzystać z opcji, jakie najmocniej pokrywają się z indywidualnymi oczekiwaniami i posiadanymi kompetencjami.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany