reklama
kategoria: Prawo
18 styczeń 2024

Zatrzymany w Grodzisku Mazowieckim mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa

zdjęcie: Zatrzymany w Grodzisku Mazowieckim mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa / pixabay/2913684
Zatrzymany we wtorek w Grodzisku Mazowieckim mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 34-letniego mieszkańca miasta. Grozi mu nawet dożywocie.
REKLAMA

Do zabójstwa doszło we wtorek przy ulicy Kościuszki w okolicy miejskiego ratusza. 34-latek został ugodzony nożem. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę, który w czwartek usłyszał zarzut.

"Daniel R. usłyszał zarzut dokonania zabójstwa 34-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego poprzez zadanie mu trzech ran kłutych, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł w szpitalu" - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Prokurator przekazał, że mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania dalszych wyjaśnień.

"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa, a także surową karę grożącą podejrzanemu, Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim wystąpiła do Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy" - dodał rzecznik PO.

Zabójstwo jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
19.9°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 20:42
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-24 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany