Sukces radnych mazowieckiego Sejmiku

fot. By Karol Szadkowski (AMZ Kutno) - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52375586
Od miesięcy oni walczyli oni ze szkodliwą ich zdaniem decyzją Wojewody Mazowieckiego o likwidacji dyspozytorni pogotowia ratunkowego, w Płocku i Ostrołęce. Wczoraj wojewoda się z niej wycofał.
REKLAMA
Od wielu miesięcy toczy się batalia o uratowanie dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Płocku i Ostrołęce. Przypomnijmy: ustawowa zmiana otworzyła Wojewodzie Mazowieckiemu furtkę do tego by zlikwidować dyspozytornię w Płocku i Ostrołęce. Tym samym pogotowie ratunkowe byłoby dysponowane dla całego północnego Mazowsza z Warszawy, Siedlec lub Radomia.

Sejmik Województwa Mazowieckiego sprzeciwiał się takiemu rozwiązaniu. Mazowsze jest bardzo dużym i zróżnicowanym regionem, tym samym zarządzanie pogotowiem ratunkowym z zupełnie innej części Mazowsza, choć technicznie oczywiście wykonalne może rodzić w dobie epidemii poważne zagrożenie dla pacjentów.

Niestety argumenty sejmiku nie spotkały się ze zrozumieniem Wojewody Mazowieckiego. Na ostatnim sejmiku na pytanie na ten temat wojewoda odpowiedział jednoznacznie plany likwidacji dyspozytorni na północy Mazowsza pozostawały aktualne.

Dzisiaj jednak mam nową informację Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozesłał do dyspozytorni, do Meditransów w Płocku i w Ostrołęce dokument, z którego wynika, że Narodowy Fundusz Zdrowia przedłuży finansowanie, a tym samym funkcjonowanie dyspozytorni na tym terenie.

To wielki sukces sejmiku Mazowsza, który będzie służył pacjentom w tym rejonie. Sylwester, a tak naprawdę przełom roku to jest najgorszy czas na zmiany w zakresie pogotowia ratunkowego. Dodatkowo epidemia powiększy negatywne skutki. Szkoda tylko, że jak zwykle ta zmiana decyzji przyszła tak późno. Wielu problemów nie da się już zawrócić i rozwiązać. Część dyspozytorów, którzy nie mogli sobie wyobrazić przejścia do pracy po drugiej stronie Mazowsza, po prostu odeszło z Meditransów, a wykształcenie nowych kadr zajmie trochę czasu. Liczymy, że ten pomysł nigdy nie wróci.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany