patronat medialny

Banda wagarowiczów czy młodzi walczący o lepsze jutro?

fot. Ania Dąbrowska, Basia Szymańska / Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (MSK) to grupa uczniów i uczennic z całej Polski, którzy nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych.
REKLAMA
Zainspirowani odwagą, nieustępliwością i determinacją młodej, szwedzkiej aktywistki, Grety Thunberg, chcemy przeciwstawić się bezczynności polityków wobec postępowania zmian i ocieplenia klimatu. To my, młodzi ludzie, w największym stopniu będziemy odczuwać skutki dzisiejszego braku decyzji. Choć nasze środowisko jest różnorodne i mamy różne motywacje, cel pozostaje taki sam- nie pozwolić, aby Ziemia jaką znamy, przepadła na zawsze!

Tak na pytanie Dlaczego działasz w MSK? odpowiadają nasi członkowie:
  • Jadwiga z Krosna: Ponieważ bardzo popieram tę akcję i sama chciałabym zmienić coś w swoim województwie, kraju i na świecie. Martwię się o przyszłość kolejnych pokoleń.  Patrycja z Krakowa: Bo nie umiem być pasywna w sytuacji, kiedy nasz świat jak i cywilizacja są na skraju istnienia. A z racji, iż strajki to globalne działania, mają szansę coś zmienić.
     
  • Marysia z Opola: Nie mogę patrzeć na obojętność polityków wobec tak poważnej kwestii w XXI wieku! Kocham nasza planetę i nie pozwolę, żeby umierała na naszych oczach!

Swoimi strajkami chcemy wywalczyć duże, poważne zmiany systemowe, które są decydujące w walce przeciwko ociepleniu klimatu. Indywidualne inicjatywy, takie jak recykling lub odmawianie plastikowych słomek w restauracji są ważne, ale nie tak istotne jak działania polityków w obrębie polityki energetycznej. 
Co już się udało? Z uśmiechem na twarzy mogę oznajmić, że przeprowadziliśmy już 2 strajki i jesteśmy w trakcie organizacji trzeciego (24 maja w całej Polsce!), braliśmy udział w marszu w trakcie Earth Strike! Oprócz tego warszawskiemu oddziałowi udało się zanieść uwagi dotyczące polityki energetycznej do Ministerstwa Energetyki oraz zorganizować wykłady z prof. Kotowskim i prof. Popkiewiczem na temat klimatu. Natomiast szczeciński MSK planuje przeprowadzić piknik klimatyczny dla całych rodzin, a opolski MSK jest w trakcie organizowania spotkania z dr Krystyną Słodczyk, także na temat zmian klimatycznych.

Obserwuj nas na Facebooku https://www.facebook.com/MlodziezowyStrajkKlimatyczny/

Jeżeli tak jak my, nie zgadzasz się na bezczynność wobec zmian klimatycznych, napisz na mlodziezowystrajkklimatyczny@gmail.com i wstąp do najbliższego oddziału, albo stwórz nowy w swojej okolicy i razem z nami buduj Młodzieżowy Strajk Klimatyczny!

Do zobaczenia na strajku 24 maja!
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany