30 marzec 2020

Centralny Ośrodek Sportu wspiera potrzebujących

fot. nadesłane
Centralne Ośrodki Sportu przekazały bezpłatnie żywność organizacjom pożytku publicznego. Najbardziej potrzebujący otrzymali owoce, warzywa, nabiał, mrożonki i inne produkty spożywcze o łącznej wartości blisko dwudziestu tysięcy złotych.
Koronawirus
mazowieckie
6771
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
13 marca, na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej wynikającej z realnego zagrożenia koronawirusem powodującego chorobę COVID-19, COS zamknął na dwa tygodnie wszystkie Ośrodki Przygotowań Olimpijskich w Polsce.

– Byliśmy przygotowani do przyjęcia sportowców, więc stany magazynowe były na bieżąco uzupełniane. Dziś wiadomo, że w najbliższym czasie zawodnicy nie przyjadą do naszych ośrodków, dlatego zdecydowałem o przekazaniu zgromadzonej żywności instytucjom pożytku publicznego
– mówi Mateusz Grzybowski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.

– Każda pomoc niesiona innym osobom jest godna uznania. Obecnie zdajemy prawdziwy test z człowieczeństwa. Mam nadzieję, że ten drobny gest sprawi radość najbardziej potrzebującym
– powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Ośrodek we Władysławowie przekazał żywność Puckiemu Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio Ks. Jana Kaczkowskiego. Żywność z ośrodka w Spale trafiła do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowłodzu, który przekazuje żywność osobom biednym pozostającym w kwarantannie, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który pomaga samotnym starszym ludziom oraz do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Tomaszowie Mazowieckim, który prowadzi Schronisko dla bezdomnych. Ośrodek w Szczyrku wspomógł Dom Pomocy Społecznej w Bystrej a zakopiański OPO wsparł Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem.

– Dziękuję dyrektorom i pracownikom OPO za zaangażowanie w pomoc oraz sprawną realizację przekazania żywności lokalnym instytucjom
– dodał Grzybowski.

W związku z koniecznością przeciwdziałania dalszemu rozpowszechnianiu się wirusa oraz wydaniem przez ministra zdrowia rozporządzenia z dnia 24.03.2020r. wszystkie ośrodki COS zostały zamknięte do odwołania. Ze względu na przełożenie igrzysk olimpijskich na 2021 rok zmianie ulegną również plany szkoleniowe polskich sportowców.

Centralny Ośrodek Sportu jest podmiotem wyspecjalizowanym w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej seniorów i juniorów. COS posiada sześć Ośrodków Przygotowań Olimpijskich – we Władysławowie-Cetniewie, Giżycku, Wałczu, Spale, Szczyrku i Zakopanem oraz Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy COS Torwar w Warszawie. W ubiegłym roku Centralny Ośrodek Sportu świętował pięćdziesiątą rocznicę powstania.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6771
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-04 14:30
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 17:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 17:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany