25 kwiecień 2021

Maląg: do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach konkursu "Po pierwsze Rodzina!"

fot. PAP
Tylko do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach drugiej edycji konkursu "Po pierwsze Rodzina!". Organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotacje w wysokości od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
REKLAMA

W konkursie "Po pierwsze Rodzina!" dofinansowane zostaną najlepsze projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe na rzecz rodzin. Program jest adresowany do organizacji pozarządowych – stowarzyszeń i fundacji, organizacji kościelnych i do spółdzielni socjalnych.

"W kierowanym przeze mnie resorcie rodziny bardzo cenimy sobie szeroką współpracę na rzecz polskich rodzin zarówno z samorządami, jak i organizacjami pozarządowymi. Dlatego uruchomiliśmy konkurs +Po pierwsze Rodzina!+" – powiedziała PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Przypomniała, że do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach drugiej edycji konkursu.

"Jest się o co starać, organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotacje w wysokości od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł. Co ważne, wkład własny nie jest wymagany. W sumie to 8,4 mln zł. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla polskich rodzin, a to nasz absolutny priorytet" – podkreśliła minister.

Zwróciła uwagę, że pierwsza edycja konkursu "Po pierwsze Rodzina!" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. "W sumie złożono ponad 350 ofert. Dofinansowanie na łączną kwotę przeszło 8,6 mln zł otrzymało 38 organizacji" – wskazała Maląg.

W ramach tegorocznej edycji konkursu okres realizacji dofinansowanych zadań zaplanowany jest na 14 lipca – 31 grudnia 2021. Termin ponoszenia wydatków w ramach dofinansowanego zadania przewiduje się od momentu podpisania umowy na realizację zadania publicznego do 31 grudnia 2021 r.

Wnioski można składać przez stronę: https://www.gov.pl/web/rodzina. (PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-10-07 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 14:30
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany