21 styczeń 2023

Para prezydencka złożyła babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta

zdjęcie: Para prezydencka złożyła babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta / fot. PAP
fot. PAP
Życzymy zdrowia i radości, niech każdy dzień przynosi nowe wzruszające spotkania i rozmowy z bliskimi - napisali z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.
REKLAMA

Podziękowali im za wspieranie wnuków, przekazywanie tradycji i wartości.

W życzeniach opublikowanych na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda wraz z małżonką podziękowali babciom i dziadkom za "obecność, wrażliwość i otwartość na młodsze pokolenia".

"Z serca życzymy Państwu wiele zdrowia i radości. Niech każdy kolejny dzień przynosi Państwu nowe wzruszające spotkania i rozmowy z bliskimi. Niech codzienność będzie pełna spokoju i ciepłych relacji z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi" - przekazali.

Jak podkreślili, "wsparcie i dobra rada mają ogromną wartość i są zawsze potrzebne najbliższym".

"Babcie i dziadkowie, którzy byli świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych i sami zmagali się z rozmaitymi przeciwnościami, dają dzieciom, wnukom i prawnukom przykład, jak radzić sobie z wszelkimi trudnościami. Przechowują też pamięć o losach rodzinnych, która jest nie tylko prywatną historią krewnych, lecz nade wszystko opowieścią o postawach wobec życiowych i dziejowych wyzwań” - wskazali.

"Ludzie od wieków przekazują sobie mądrość zgromadzoną przez przodków. Także my dzisiaj – mimo wielkich przemian cywilizacyjnych i technologicznych – czerpiemy od poprzednich pokoleń ponadczasowe ideały i inspirację do działania" - podkreślili.

Prezydent i pierwsza dama podziękowali babciom i dziadkom za to, że przekazują tradycje domowe i regionalne oraz wartości patriotyczne i religijne. "Dziękujemy, że zawsze są Państwo gotowi nieść pomoc młodym, a kiedy trzeba – także przytulić, otrzeć łzy i pocieszyć" - napisali. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ ktl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
3.5°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-02-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany