30 czerwiec 2022

Rozstrzygnięto konkurs "Po pierwsze Rodzina"

zdjęcie: Rozstrzygnięto konkurs
fot. PAP
Konkurs "Po pierwsze Rodzina" skierowany jest m.in. do stowarzyszeń lub fundacji, które realizują działania na rzecz promocji rodziny. Łączna pula dofinansowania w tegorocznej edycji wyniosła 8,4 mln zł - poinformowano w czwartek w komunikacie prasowym.
REKLAMA

"Konkurs +Po pierwsze Rodzina+ to jeden z elementów szerokiego systemu wsparcia rodzin, realizowanego również we współpracy z instytucjami pozarządowymi. Dostrzegamy ogromną wartość działań prowadzonych przez przedstawicieli trzeciego sektora, w tym stowarzyszeń, fundacji. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że organizacje pozarządowe, będąc blisko swoich odbiorców, tworzą projekty, które są odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzą się współczesne rodziny. To, jak funkcjonują rodziny, ma bezpośrednie przełożenie na całe społeczeństwo, dlatego tak ważna jest realizacja projektów wspierających rodziny i tworzących wokół nich dobry klimat" – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W trzeciej edycji konkursu dofinansowanych zostanie 38 projektów na łączną kwotę 8,4 mln zł. MRiPS doceniło projekty nastawione na wzmacnianie więzi, budowanie trwałych związków oraz mające na celu pogłębianie relacji rodzinnych.

"Dla nas rodzina jest źródłem dobra, jest podstawą struktury społecznej. Dlatego dzisiaj tym bardziej musimy zatroszczyć się o nasze polskie rodziny. Rodzinę, która jest podstawą do budowania szczęśliwego życia, w której uczymy się, czym jest dobro, piękno oraz jak poszukiwać prawdy. Zależało nam na projektach nastawionych na wzmacnianie więzi, budowanie trwałych związków oraz mających na celu pogłębianie relacji rodzinnych" – podkreśliła wiceminister rodziny Barbara Socha.

W dotychczasowych trzech edycjach konkursu dotacje zostały przekazane na rzecz 109 projektów. Na ten cel przeznaczono łącznie kwotę równą 25 450 000 zł.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Okres realizacji projektów zaplanowany jest na czas od 1 września do 31 grudnia 2022 r. (PAP)

autorka: Katarzyna Herbut

kh/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
17.4°C
wschód słońca: 06:43
zachód słońca: 18:05
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Centrum Zarządzania Światem,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Teatr Capitol - Scena mniejsza,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany