25 listopad 2019

Uwaga na oszustów. Połasisz się na nagrody, stracisz oszczędności

Nowy sposób złodziei. Oszukują „na loterię” lub „na konkurs”. Grasują w sieci, czyhając na osoby, które zechcą wziąć udział w zaplanowanej przez nich, wyglądającej niewinnie akcji. Wygrana wiąże się z zapłatą 1 euro za przesyłkę. I wówczas przychodzi moment, w którym konto szczęśliwego niby zwycięzcy zostaje oczyszczone z oszczędności.
REKLAMA
Przed nieuczciwymi praktykami przestrzega policja. Informacje o przypadkach kradzieży tego typu, jak zwraca uwagę Wirtualna Polska, zamieszczone zostały na policyjnej stronie internetowej.
Ofiary w trakcie korzystania z sieci natknęły się na propozycję wejścia w posiadanie atrakcyjnych telefonów. Trudno było nie uznać tego za wyjątkową okazję - by wejść w posiadanie przedmiotu trzeba było jedynie sfinansować przesyłkę.

WP.PL przypomina, że oszuści często tworzą fałszywe konkursy. Bywa, że podszywają się pod znane marki, perfekcyjnie imitując firmowe strony. Jednak ich intencją jest poznanie naszych danych umożliwiających dostanie się do konta.

Aby uniknąć przykrej niespodzianki, najlepiej stać się czujnym i nie wierzyć w takie absurdalne okazje. WP podkreśla, że żadna poważna marka nie będzie oczekiwała wpłaty 4 złotych za przesyłkę. Każdą taką informację należy więc sprawdzić na wiarygodnej stronie rzekomego organizatora.


Źródło: WP tech
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 20:00
miejsce
Klub Poziomy, Warszawa, Nowy Świat...
wstęp biletowany