12 maj 2022

Warszawa dziękuję pielęgniarkom i położnym

fot. nadeslane
Dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji przedstawicielom obydwu zawodów zostaną wręczone wyróżnienia Prezydenta m.st. Warszawy za zasługi dla ochrony zdrowia.
REKLAMA
Święto zostało ustanowione w 1973 roku na kongresie Międzynarodowej Rady Pielęgniarek w Meksyku i jest obchodzone rokrocznie 12 maja - w dniu urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

W miejskich podmiotach leczniczych pracuje ponad 4.5 tys. pielęgniarek i położnych, co stanowi ponad 40 proc. wszystkich pracowników placówek medycznych. W szpitalach ginekologiczno-położniczych miasta niemal połowa całego personelu to pielęgniarki i położne.

Pielęgniarstwo odgrywa ogromną rolę w ratowaniu ludzkiego życia oraz procesie leczenia. Pielęgniarki i pielęgniarze na co dzień wspierają lekarzy, pacjentów i ich bliskich zarówno w szpitalach, przychodniach, jak i w domach. Z kolei położne opiekują się kobietami w każdym wieku oraz noworodkami do drugiego miesiąca życia. Obydwa zawody wymagają niezwykłego zaangażowania i poświęcenia – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Podczas zorganizowanych dzisiaj przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Warszawie obchodów święta, zostaną wręczone wyróżnienia Prezydenta m.st. Warszawy „Za zasługi dla ochrony zdrowia w mieście stołecznym Warszawie”.

W imieniu zarządu miasta oraz mieszkańców Warszawy składam wyrazy najwyższego uznania i wdzięczności za codzienny wysiłek na rzecz ratowania zdrowia i życia  potrzebujących – podkreśla wiceprezydent Renata Kaznowska.

Wręczane dziś wyróżnienia to symboliczny sposób na uhonorowanie Państwa trudu, poświęcenia oraz postawy życiowej – dodaje.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
20.6°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany