1 kwiecień 2020

Wspieramy Super Bohaterów!

fot. materiał prasowy
Fundacja Ronalda McDonalda przekazuje dar kilkudziesięciu tysięcy masek ochronnych największym szpitalom pediatrycznym w Polsce. Pierwsza partia 20 tysięcy masek trafia do uniwersyteckich szpitali dziecięcych w Warszawie i Krakowie.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Lekarze i pracownicy służby zdrowia to prawdziwi Super Bohaterowie dzisiejszych czasów. Ich codzienna heroiczna walka o zdrowie pacjentów w okresie epidemii koronawirusa zasługuje na najwyższe uznanie. Szczególnego znaczenia nabierają wszelkie inicjatywy mające na celu pomoc i wsparcie dla personelu szpitali i służb medycznych. Zespół Fundacji Ronalda McDonalda podjął decyzję o przekazaniu środków ochrony osobistej dla największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Pierwsza partia 20 000 masek ochronnych trafia do szpitala pediatrycznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Fundacja jest jak zawsze z nami, staje na wysokości zadania i nie opuszcza nas w największej potrzebie. Dar tysięcy sztuk masek ochronnych dla naszego szpitala ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach. To jest jeszcze jeden dowód, że możemy zawsze liczyć na ludzi skupionych wokół Fundacji. Wszystkim inicjatorom i darczyńcom w imieniu własnym, pracowników oraz pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM serdecznie dziękuję – powiedział podczas przekazywania partii masek dyrektor Robert Tomasz Krawczyk z WUM.

Inicjatywa Fundacji była możliwa do zrealizowania dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu finansowemu darczyńców. Pieniądze na zakup kilkudziesięciu tysięcy masek ochronnych dla szpitali przekazali solidarnie polscy franczyzobiorcy McDonald’s. W kwestiach logistycznych nieocenionej pomocy udzielili wolontariusze Fundacji z firmy UPS.

Dodatkowe informacje:www.frm.org.plwww.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda

O Fundacji Ronalda McDonalda:„Aby rodzina mogła być razem” - to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu firm, osób prywatnych i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodziniew czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu.Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin hospitalizowanych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych dzieci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodzin hospitalizowanych dzieci dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Wygodne, uzupełnione kompletami pościeli łóżka, składane na dzień i używane jako fotel. Kolejnym kluczowym obszarem działań Fundacji jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi program bezpłatnych, ogólnopolskich badań USG dzieci na pokładzie mobilnego ambulansu medycznego. W tym roku pracę zacznie drugi ambulans Fundacji, który niedawno otrzymał homologację i jest gotowy do użytku.Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzyi rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań w tym zakresie.Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie to blisko 1300 m² powierzchni, która została z wielką troską przystosowana do potrzeb rodziców. Dzięki tej inwestycji mają oni szanse odpoczywać, gotować w pełnie wyposażonej kuchni i wykonywać wszystkie inne podstawowe czynności, jak np.: pranie. A wszystko to, aby dać im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz pomieszczeń zaprojektowanych z myślą o rodzicach Dom ma także piękny pokój zabaw dla dzieci, bibliotekę i ogród. Dom powstał zarówno jako miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Otoczeni wsparciem wolontariuszy i profesjonalnego zespołu Domu zbierają siły, z którymi wracają z Domu na oddział do dziecka. Jednocześnie z pobytu w Domu może korzystać dwadzieścia rodzin. Dom pomaga rodzicom od października 2015 roku, najdłuższy pobyt rodzinny do dziś to 346 dni.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany