22 kwiecień 2022

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych w piłkarzyki

fot. nadesłane
23 kwietnia na Woli odbędzie się Rodzinny Mini Mundial w piłkarzyki. Można wygrać gogle do wirtualnej rzeczywistości, XBOXA, aparat fotograficzny i świetnie się bawić.
REKLAMA
Reprezentacja Polski pokonała niedawno Szwecję w finale baraży i tym samym zapewniła sobie miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze. Przed Biało-Czerwonymi teraz kilka miesięcy przygotowań i wyjazd na turniej, który potrwa od 21 listopada do 18 grudnia. – To wspaniałe osiągnięcie i z pewnością wszyscy nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka. Jednak na Woli „mistrza świata" poznamy znacznie szybciej, bo już 23 kwietnia rozegramy tu Rodzinny Mini Mundial w piłkarzyki – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Areną naszego mundialu będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 388 przy ul. Deotymy 25/33. Liczymy, że uczestnicy i obserwujący poczują w jego trakcie podobne emocje, jak te towarzyszące normalnym rozgrywkom – dodaje.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów z roczników 2008-2013 oraz ich rodziców i opiekunów. Do rywalizacji mogą przystąpić drużyny 2-4 osobowe, które rozegrają ze sobą turniej w dokładnie takim systemie, jaki będzie obowiązywał w trakcie mundialu w Katarze. – Na początku odbędą się baraże, bo pamiętajmy, że 3 miejsca w czempionacie są ciągle nieobsadzone. Później będzie czas na fazę grupową, w której wezmą udział 32 ekipy – wyjaśnia Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. – Najlepsze 2 drużyny z każdej grupy wezmą udział w fazie pucharowej, w której przegrywający odpada. W ten sposób dojdziemy do wielkiego finału i meczu o brąz, w którym zmierzą się najlepsi z najlepszych – dodaje Statkiewicz.

Aby wziąć udział w turnieju należy wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją w dniach od 11 do 13 kwietnia, godz. 9.00, na adres rmm.wola@gmail.com. Maksymalna liczba zgłoszeń to 38, z czego 29 pierwszych drużyn automatycznie kwalifikuje się do fazy grupowej, a zespoły zgłoszone z numerami od 30 do 38 rozegrają baraże o pozostałe 3 miejsca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: Gogle VR OCULUS Quest 2, Konsolę MICROSOFT XBOX Series S, Aparat KODAK AZ422 i najnowszą Fifę na XBOX-a. Natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 w fazie grupowej rozegrają ze sobą zawody o Puchar Pocieszenia. Rodzinny Mini Mundial wystartuje w sobotę 23 kwietnia o 11:00, a wydarzenie będzie można śledzić na profilu Miejska Wola na Facebooku, gdzie będzie również dostępny regulamin i karta zgłoszeniowa. – Turniej skomentuje redaktor Piotr Halicki z onet.pl, co jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę sportowego święta. Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału – zachęca burmistrz Strzałkowski. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
20.6°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany