7 sierpień 2019

Biegnij Warszawo 2019

fot. nadesłane
Biegnij Warszawo to wydarzenie, które od lat znajduje się w kalendarzu biegających Polaków. Stał się biegową tradycją oraz dowodem na to, że miejska aktywność fizyczna ma się doskonale. A taki był główny cel tego projektu - aktywizacja społeczeństwa. Już 6 października odbędzie się kolejna edycja biegu. Tym razem pod hasłem „Liczy się dystans”.
Koronawirus
mazowieckie
7113
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Biegnij Warszawo organizowane jest od 2005 roku, najpierw jako Run Warsaw, a od 2009 roku pod polskojęzyczną nazwą. Trasa biegu prowadzi głównymi ulicami miasta, a honorowy patronat nad imprezą co roku obejmuje Prezydent m. st . Warszawy. O rozwoju i jakości projektu świadczy dwukrotnie zdobyta nagroda im. Tomasza Hopfera za Najlepszą Imprezę Roku.

Jednym z elementów wyróżniających Biegnij Warszawo od innych miejskich biegów jest fakt, że uczestnicy biegną w takich samych koszulkach, co tworzy spektakularne widowisko dla obserwatorów i kibiców. Każdy uczestnik w ramach pakietu startowego otrzymuje taką właśnie koszulkę (marki NIKE Dri-Fit). Koszulki są limitowane, rokrocznie w innym kolorze nawiązującym do kampanii edycji. To drugi wyróżnik Biegnij Warszawo. Hasło tej edycji brzmi: Liczy się dystans. #liczysiędystans

O misji „Liczy się dystans”

Tym razem chcemy zwrócić uwagę biegaczom na drugą stronę medalu ich ukochanego sportu. Nauczyć ich dystansowania się do planów treningowych i mnogich startów. Tak, by bieganie stało się przyjemnym i istotnym uzupełnieniem naszego życia, a nie całym życiem.

Ale to nie wszystko. W czasach pośpiechu coraz częściej zdarza nam się zapomnieć o własnych potrzebach. Wydaje nam się, że podążamy w odpowiednim kierunku, realizując konkretne cele i plany. Z czasem tracimy jednak satysfakcję z tego co robimy, rezygnując całkowicie z pasji, która kiedyś cieszyła a dzisiaj męczy. Zwolnijmy, złapmy oddech, odpocznijmy. Bo #liczysiędystans.

Podczas Biegnij Warszawo 2019 chcemy przedstawić inny obraz biegania

W tym roku zwalniamy, bez pośpiechu, czekamy na wszystkich. Pokazujemy inną formę dystansu biegowego, który pozwala biegaczowi na własną realizację, a nie staje się realizacją samą w sobie. Namawiamy biegaczy do głębokiego oddechu i zrozumienia, że w bieganiu istnieje także inna forma dystansu.
#BiegnijWarszawo2019 stanie się imprezą dla biegaczy długodystansowych, wspierającą potrzebę biegu jako naturalnej formy ruchu i miłość do tego sportu. Chcemy znowu ujrzeć uśmiech na twarzy biegacza i wraz z nim promować bieganie jako przyjemną formę wysiłku fizycznego, pozwalającego zachować dystans – do spraw i obowiązków, a przede wszystkim, do samego siebie.

W BIEGANIU NAJWAŻNIEJSZY JEST DYSTANS. BIEGANIE TO DYSTANS. #liczysiędystans

Kompendium zdystansowanego biegacza:

• ZDYSTANSUJ SIĘ
Głowa biegacza staje się wolna od problemów, odnajduje wiele skutecznych rozwiązań. Bieganie jest doskonałym narzędziem, by zapomnieć, nie myśleć o bieżących i naglących sprawach, cieszyć się chwilą wolnego oddechu. Zdystansowanie to ważna cecha, która jest odpowiedzią na wiele trapiących biegacza pytań.

• TRZYMAJ BIEGANIE NA DYSTANS
Czasami warto nie planować swojego treningu, aby nacieszyć się jego formą samą w sobie. Utrzymania biegania na dystans to obserwacja otoczenia, uciecha z chwili, otwarcie na nowe doznania. Zauważenie tego, co dotychczas oczy biegacza nie widziały, a ekran telefonu nie zdążył zarejestrować. Są elementami i obrazami, które budują nie tylko nas jako biegaczy – ale głównie nas jako ludzi.

• ZŁAP DYSTANS DO SIEBIE
Szybko, natychmiast, od razu. Warto jednak pamiętać, że wiele spraw wymaga od nas czasu i cierpliwości, a systematyczność i rozsądek pozwala na ich realizacje. W bieganiu jest podobnie. Jest świetnym nauczycielem pokory i uważności, pomaga w redukcji stresu, uczy samodyscypliny. Tym razem nie planuj i spróbuj biegać intuicyjnie. Nie spiesz się i nie bądź względem siebie aż tak krytyczny. Podejdź do tego z dystansem i baw się bieganiem - tak jak kiedyś to robiłeś!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7113
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:30
miejsce
Hala Transcolor - Hala 1,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany