29 październik 2019

Ekstraliga Badmintona z Partnerem Tytularnym

Po raz pierwszy w swojej historii liga badmintona w Polsce będzie miała swojego Partnera Tytularnego. Została nim marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. – Spółka podpisała roczną umowę współpracy z Polskim Związkiem Badmintona.
REKLAMA
LOTTO Ekstraliga Badmintona, która do tej pory była znana pod nazwą Drużynowe Mistrzostwa Polski, startuje z pełną mocą. 14 najlepszych klubów badmintona
w Polsce rozpocznie rywalizację w listopadzie i potrwa ona do maja. W sezonie 2019/2020 zostanie rozegranych 5 kolejek rundy zasadniczej, półfinał i finał.

- To nie przypadek, że Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, został Partnerem Tytularnym Ekstraligi Badmintona. Od wielu lat jesteśmy związani z tą dyscypliną sportu wspierając między innymi takie wydarzenia jak Narodowe Dni Badmintona. Podpisanie umowy z Ekstraligą Badmintona jest kolejnym krokiem we współpracy z tą rozwijającą się dyscypliną sportu  – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego.

- Mogę śmiało stwierdzić, że wkraczamy w zupełnie nowy etap rozwoju badmintona w Polsce. Współpraca z Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO, pozwoli na podniesienie poziomu organizacyjnego, a w dłuższej perspektywie również sportowego całej ligi. Marka LOTTO jest widoczna w większości wiodących dyscyplin sportu w naszym kraju, teraz przyszedł czas na badmintona. Naszym celem jest zbudowanie silnych rozgrywek ligowych, które będą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem kibiców. – stwierdził Marek Krajewski, Prezes Polskiego Związku Badmintona.

Środki otrzymane od partnera zostaną przeznaczone na działania marketingowe i promocyjne ligi, jednolitą identyfikację wizualną hal, na których będą rozgrywane mecze, program informatyczny do obsługi rozgrywek oraz dedykowaną stronę poświęconą LOTTO Ekstralidze Badmintona.

Rozgrywki ligowe badmintona w Polsce mają długą i bogatą historię. Do tej pory zostało rozegranych z przerwami 46 sezonów. W poprzednim roku najlepszym klubem okazał się ABRM Warszawa, który w finale pokonał  utytułowany SKB Litpol-Malow Suwałki. Obecnie czekać nas będą dodatkowe emocje za sprawą możliwości spadku. Ostatnia drużyna w tabeli spada do 1 ligi, a przedostatnia rozegra mecz barażowy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-28 17:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany