29 styczeń 2020

Hala sportowa na Bemowie już otwarta!

fot. UM Warszawa
Zakończyła się modernizacja i rozbudowa hali sportowej przy ul. Obrońców Tobruku 40. Obiekt zyskał nie tylko większą widownię, ale również nowoczesne zaplecze administracyjne i techniczne.
REKLAMA

- Podejmujemy wiele działań, aby tworzyć w naszym mieście klimat przyjazny dla sportu. Modernizujemy i rozbudowujemy bazę obiektów, która nie tylko stanowi doskonałe zaplecze dla treningu profesjonalnego, ale umożliwia komfortową rekreację dla warszawianek i warszawiaków w każdym wieku. Dziś byliśmy na Bemowie, gdzie nowe oblicze zyskała hala sportowa. Dzięki tej inwestycji m.in. powiększyła się widownia obiektu a kluby sportowe zyskały profesjonalne zaplecze techniczne. Już dziś na tym parkiecie będziemy mogli kibicować zawodnikom Legii, którzy zmierzą się ze Stelmetem BC Eneą Zielona Góra – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Rozbudowa obiektu polegała na dobudowie jednego, nowego skrzydła budynku mieszczącego obecnie:
• nową strefę wejściową dla kibiców z przestronnym wejściem głównym, recepcją i szatnią oraz zapleczem sanitarnym,
• nowe zaplecze szatniowo-socjalne dla zawodników zgodne z wymogami Polskiej Ligi Koszykówki, jak również przystosowane dla zawodników z niepełnosprawnością,
• nową trybunę stałą na 570 miejsc siedzących,
• nowoczesną, wielofunkcyjną salę konferencyjną o powierzchni 108 m2 z możliwością podziału na trzy niezależne pomieszczenia,
• pomieszczenia administracyjne i magazynowe.

- To ważna dla Bemowa inwestycja. Na treningi może już powrócić młodzież szkolna i kluby sportowe. Dzięki kompleksowej modernizacji i rozbudowie hali mają teraz komfortowe warunki, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje. Również mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu np. z zajęć fitness czy rezerwując czas na rozgrywki meczowe. Co istotne, powiększona widownia pozwoli zmieścić większą liczbę osób mogących uczestniczyć w wydarzeniach nie tylko sportowych, ale także organizowanych przez dzielnicę wydarzeniach kulturalnych – mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz Bemowa.


Dzięki tej inwestycji powiększyła się widownia obiektu. W nowym skrzydle hali powstała nowa główna trybuna na 570 stałych miejsc, dzięki czemu, podczas imprez sportowych, na widowni będzie mogło zasiąść 1416 kibiców, a z koncertów czy wystaw skorzysta około 2000 gości.

Ponadto w obiekcie zainstalowano nowoczesne kompletne instalacje sanitarne, elektryczne, i przeciwpożarowe, w tym Dźwiękowy System Ostrzegania (DSO). Rozbudowano też system nagłośnienia i monitoringu wizyjnego oraz przeprowadzono kompleksową renowację parkietu.

Koszt modernizacji hali w latach 2018-2019 wyniósł 8 454 058,91 zł.

 
Źródło: UM Warszawa / Beata Wiśniewska
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-07-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-16 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany