3 grudzień 2019

Lewandowski w plebiscycie Złotej Piłki. Komentatorzy są rozczarowani

By Rufus46 - Praca własna, CC BY-SA 3.0
Po jesiennych wynikach Roberta Lewandowskiego, wielu wróżyło mu miejsce w ścisłej trójce najlepszych piłkarzy w plebiscycie Złotej Piłki. Tymczasem Polak zajął dopiero 8. lokatę. Rozczarowanie komentatorów jest ogromne, o czym można się przekonać, przeglądając wpisy na Twitterze.
REKLAMA
Jak zauważyła redakcja Sportowych Faktów, wiele twittów nawiązuje do słynnego wpisu Lewego z 2016 r. – „Le Cabaret” – kiedy piłkarz zajął 16. miejsce w plebiscycie „France Football”.
„le Cabaret, do diabła z tym plebiscytem” – napisał Michał Pol, a Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, dodał do tego: „Le cabaret. Skandaloza. Circus”. Do słów Lewandowskiego nawiązał też Janusz Bałasaj, dyrektor departamentu komunikacji i mediów w PZPN: „Na miejscu Roberta wyszedłbym z tego LE CABARET”.

Kto jednak był w tym czasie przed telewizorem, deklarował zmianę oglądanego programu. Uczynił tak choćby Piotr Koźmiński z uefa.com i „Super Expressu”, pisząc: Poprosiłem właśnie syna, żeby przełączył na Nickelodeon. Niech chociaż dzieci coś z tego wieczoru mają. Szkoda czasu na coś innego”.
Do innego programu telewizyjnego nawiązał natomiast Sebastian Szczęsny, dziennikarz TVP Sport. Pisząc o 8. miejscu Lewego, dodał: „Był kiedyś taki program: Śmiechu warte...”

Jednak jak zauważają Sportowe Fakty, można znaleźć również twitty napisane w pozytywnym tonie. Michał Kołodziejczyk napisał na przykład: „Mamy ósmego piłkarza świata. Daj Boże tak co roku. To jest pierwsza jedenastka. Chciałbym żeby nasz futbol był ósmy na świecie”, a po chwili dodał: „mam nadzieje ze się wkurzy i wygra ją za rok. Albo za dwa. Ze nie odpuści”.

Źródło: Sportowe Fakty

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 20:00
miejsce
Klub Poziomy, Warszawa, Nowy Świat...
wstęp biletowany