Nowy główny udziałowiec Polonii Warszawa

fot. INTERIA.PL
Francuski biznesmen Gregoire Nitot stał się głównym udziałowcem trzecioligowej Polonii Warszawa – podaje Interia.pl w serwisie sportowym. Przed inwestycją w najstarszy klub stolicy nie powstrzymał go transparent z groźbami, który zawisł podczas meczu ligowego z ŁKS-em na trybunie Legii.
Koronawirus
mazowieckie
6771
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Nitot nabył większościowe akcje w czwartek wieczorem od Krystyny Bnińskiej-Jędrzejowicz. W piątek przelał środki, które pozwoliły uregulować zaległe wypłaty wynagrodzeń piłkarzom Polonii.

Francuski inwestor ma jeszcze dziś spotkać się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz zawodnikami. W sobotę Polonia gra pierwszy mecz tego sezonu - na wyjeździe z Ursusem. Jest w bardzo trudnej sytuacji sportowej. Broni się przed spadkiem, zajmuje przedostatnie miejsce w lidze, a dopiero od niedawna zespół jest wzmacniany.

O inwestycji Nitota w Polonię było głośno ze względu na to jak na nią "zapatrywali" się kibole Legii – pisze w Interii Olgierd Kwiatkowski.

Kiedy tylko ogłoszona została możliwość przejęcia klubu przez Francuza firma biznesmena spotkała się z falą negatywnych opinii na niektórych profilach społecznościowych.  Podczas meczu Legii z ŁKS-em na "Żylecie" trybunie najbardziej zagorzałych kibiców zawisł transparent z napisaną po francusku groźbą: "Panie Nitot, jeszcze nie jest za późno, żeby się wycofać. Jeszcze Pan ma klientów, firma jeszcze działa".

Źródło: Interia.pl

https://sport.interia.pl/pilka-nozna/news-pilka-nozna-nie-przestraszyl-sie-kiboli-gregoire-nitot-nowym,nId,4366100
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6771
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-04 17:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 17:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany