2 wrzesień 2019

Przegrana z Danią i zwycięstwo z Bułgarią w drugim meczu ME U17

Od porażki 1:4 z Danią Polacy zaczęli drugi dzień Mistrzostw Europy U17, tym samym przekreślając swoje szanse na wyjście z grupy. Nie osłabiło to jednak woli walki naszych zawodników, którzy w kolejnym meczu takim samym rezultatem pokonali Bułgarów.
Mecze z Danią nigdy nie należą do łatwych. Potwierdziło to sobotnie starcie, do którego nasi zawodnicy podeszli zmotywowani piątkową wygraną z Litwą. Rozpoczęliśmy od zwycięstwa Joanny Podedworny. Polka pokazała charakter, odrabiając stratę z w pierwszym secie. Później zaczęła grać już swoje i ostatecznie wygrała 21:19 21:13.  W drugim meczu bliski wygrania seta był Andrzej Niczyporuk, jednak w końcówce stracił prowadzenie, a kolejna część meczu ewidentnie nie ułożyła po jego myśli, skutkiem czego Duńczycy odrobili stratę. Niestety kolejne mecze potwierdziły bardzo dobrą dyspozycję rywali. Julia Pławecka i Daria Zimnol przegrały swoje starcie, choć w drugim secie dzielnie walczyły, to rywalki ostatecznie triumfowały. Szymon Ślepecki i Mikołaj Szymanowski w deblu oraz Jakub Melaniuk z Darią Zimnol w mikście również nie zdołali wygrać swoich pojedynków.

Po godzinie 18 Polacy zagrali trzeci mecz na mistrzostwach. Mimo nikłych szans na wyjście z grupy, nasi reprezentanci podeszli do meczu na poważnie. Świetnie zaczął Mikołaj Szymanowski, wygrywając w dwóch setach. O jeden więcej potrzebowała Joanna Podedworny, by wygrać z reprezentantką Bułgarii. Na 3:0 podwyższyli debliści Melaniuk/ Ślepecki, wygrywając dwa razy do 11. Po bardzo zaciętym, trzysetowym pojedynku wygrała para Julia Pławecka i Daria Zimnol. W ostatnim starciu mikst Julia Wójcik i Andrzej Niczyporuk ulegli rywalom.

Dla naszych zawodników to nie koniec przygody w mistrzostwach. Od 3 września startuje turniej indywidualny, w którym również zobaczymy Polaków.