31 sierpień 2019

Świetny start Polaków na Mistrzostwach Europy U17 w Gnieźnie

Polacy świetnie zaprezentowali się w swoim pierwszym meczu European U17 Championships, wygrywając z Litwą 5:0. Jest to dobry prognostyk przed meczami z Danią i Bułgarią.
30 sierpnia wystartowały Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie. Najlepsi młodzi zawodnicy ze Starego Kontynentu zawitali do Gniezna. Już teraz wiemy, że te mistrzostwa będą wyjątkowe ze względu na frekwencję. Łącznie na turniej przyjechało 369 zawodników z 39 krajów, co oznacza jeszcze większą rywalizację.

W ceremonii otwarcia wzięli udział Michał Powałowski Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna oraz Marek Krajewski Prezes Polskiego Związku Badmintona. - Różne kultury, różne języki, różne religie. Pamiętajcie, że wynik sportowy jest bardzo ważny, ale szacunek i tolerancja dla drugiego człowieka jest najważniejsza. Mam Nadzieję, że będziecie pamiętać o tym na całe życie, a wam życzę tutaj największych sukcesów sportowych – powiedział w trakcie ceremonii Prezes Polskiego Związku Badmintona.

W pierwszym meczu mistrzostw naszymi rywalami byli reprezentanci Litwy. Najdłuższy mecz spośród Polaków rozegrał Mikołaj Szymanowski. Nasz singlista dopiero w trzech setach wygrał z Danieliusem Berzanskisem. Na 2:0 podwyższyła Joanna Podedworny, która nie miała problemów z Perlą Murenaite, z kolei debel Jakub Melaniuk/ Szymon Ślepecki potrzebował trzech setów, aby wygrać z duetem Bagdanaviciu/Ozalas. W kolejnym starciu nasze deblistki Julia Pławecka/ Daria Zimnol nie dały szans rywalkom, wygrywając gładko w dwóch setach. Trochę więcej problemów miał za to nasz mikst Andrzej Niczyporuk/ Julia Wójcik, jednak koniec końców udało się im wygrać w dwóch setach i w całym starciu 5:0.

W innym meczu naszej grupy Dania łatwo uporała się z Bułgarią, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Sobotnie starcie z Duńczykami zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.