reklama
kategoria: Sport
19 październik 2021

Trzecie zwycięstwo, MOS Wola Tramwaje Warszawskie wiceliderem tabeli!

fot. nadesłane
Siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie w czterech setach pokonali Bzurę Ozorków w trzeciej kolejce drugiej ligi siatkarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika mają na koncie komplet zwycięstw i awansowali na drugie miejsce w tabeli.
REKLAMA
Spotkanie przy Rogalińskiej lepiej otworzyli goście. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze blokiem szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (5:10). MOS musiał niwelować straty i ta sztuka udała się dzięki świetnym akcjom Briana Malangiewicza i zagrywkom Marcina Wojtulewicza. Pierwszy remis na tablicy wyników kibice zobaczyli po asie serwisowym Adama Antońskiego (15:15). Ozorkowianie jednak nie rezygnowali i już do końca seta trwała wymiana siatkarskich ciosów. Gospodarze jako pierwsi mieli piłkę setową, ale nie zdołali jej wykorzystać. Po  emocjonującej grze na przewagi lepsi okazali się jednak przyjezdni.

Minimalna porażka nie zdeprymowała podopiecznych Krzysztofa Wójcika. Wzmocnili zagrywkę, asami serwisowymi popisali się i Paweł Borowski i Michał Gawrzydek. Po pięknej obronie Dariusza Bonisławskiego kontrę skończył Grzegorz Pacholczak i na tablicy wyświetlił się wynik 8:3. Taka zaliczka pozwoliła zawodnikom z Rogalińskiej spokojnie kontrolować przebieg seta. I chociaż po drugiej stronie dwoił się i troił w ataku Damian Wdowiak, to jednak nie był w stanie zmniejszyć różnicy dzielącej oba zespoły.

Trzeci set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia podopiecznych trenera Kamila Kacprzaka, na co złożyły się dobra gra przyjmującego Bzury Kacpra Kujawiaka i błędy własne MOSu (3:7). Jednak chwilę później był już remis, bo Antoński popisał się serią trudnych zagrywek uniemożliwiając gościom wyprowadzenie skutecznego ataku.

Siatkarze Bzury jeszcze raz „uciekli” na kilka punktów, ale gospodarze znów skutecznie skontrowali. Od stanu 17:17 punkty zdobywali głównie siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Czwarta partia to popis gry Tramwajarzy z Rogalińskiej. Wynik asem serwisowym otworzył Kamil Kubeł, w ataku błyszczeli Borowski, Gawrzydek i Antoński (6:3), ale najlepsze miało dopiero nadejść. Kiedy Kubeł stanął w polu zagrywki po raz drugi, pozostał w nim naprawdę długo, raz po raz popisując się mocnym serwisem. Ze stanu 9:6 wyprowadził swój zespół na prowadzenie 16:6, zaliczając dwa punkty bezpośrednio asami. Kompletnie rozbity zespół gości nie był już w stanie nawiązać walki.

Krzysztof Wójcik, trener MOS Wola Tramwaje Warszawskie: - Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na to, co może zagrać Bzura. Wszystko, co o nich wiedzieliśmy, potwierdziło się w meczu, dlatego też ten pierwszy przegrany set nie powodował jakiejś większej nerwowości. Graliśmy dalej swoją grę i myślę, że zasłużenie wygraliśmy.

A ostatni set to już taka przysłowiowa demonstracja siły i gra, na która z przyjemnością się patrzyło.  Na tę chwilę mamy komplet zwycięstw, z czego bardzo się cieszymy.

Będziemy dalej trenować, żeby to co robimy na boisku było coraz bardziej powtarzalne.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie - Bzura Ozorków 3:1 (26:28, 25:20, 25:21, 25:12)

Skład MOSu: Wojtulewicz, Borowski, Pacholczak (K), Gawrzydek, Malangiewicz, Antoński, Bonisławski (L) oraz Bujniak (L), Gościański, Sęk, Kubeł, Tomaszewski, Kubisz i Żółtański.

Skład Bzury: Mysera (K), Waśkowski, Pisera, Kowalski, Wdowiak, Kujawiak, Mączkowski (L) oraz Cymbała, Górski (L), Janicki, Kozłowski, Kurowski, Pieszka, Walczykowski.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
20.2°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 19:42
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2025-04-19 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-19 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-19 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-19 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany