1 grudzień 2020

UMKS MOS Wola wygrywa 34. Turniej „Wola Cup”

fot. nadesłane
Hala Sportowa „Koło” gościła w dniach 27-29 listopada szesnaście siatkarskich drużyn z całej Polski, które rywalizowały o zwycięstwo w 34. Turnieju „Wola Cup” w kategorii młodzików. W zawodach bardzo dobrze spisały się stołeczne drużyny. Pierwsze miejsce zajął UMKS MOS Wola I Warszawa, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KS Metro.
REKLAMA
Turniej „Wola Cup” to dla naszego klubu bardzo ważne wydarzenie sportowe, zwykle w randze międzynarodowej,  które ma swoją renomę w środowisku siatkówki młodzieżowej w Polsce, a nawet w Europie. 34. edycja „Wola Cup” to kawał naszej historii, wiele wspomnień i anegdot związanych z realizacją tej imprezy. To są zawody, które również mają na celu integrację naszej społeczności klubowej, a przy okazji są również wyzwaniem organizacyjnym, szczególnie dla naszych młodych trenerów - mówi Krzysztof Felczak, wiceprezes UMKS MOS Wola Warszawa.

O triumf w stołecznych zawodach walczyli: UMKS MOS Wola I Warszawa, UMKS MOS Wola II Warszawa, UMKS MOS Wola III Warszawa, KS Metro Warszawa, BKS Chemik Bydgoszcz, SMS Sparta AGH Kraków, Kadra Małopolski, Koral Wrocław, Enea Energetyk Poznań, UKS 5 Wołomin, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, RCS Czarni Radom, AKS V LO Rzeszów,  UKS Olimp Ostrołęka i Joker Piła.

Przez trzy dni rozegrano czterdzieści osiem spotkań, które wyłoniły medalistów. W niedzielnym, wielkim finale spotkały się drużyny UMKS MOS Wola I Warszawa oraz Kadra Małopolski. Stołeczny zespół prowadzony przez trenera Damiana Włocha po bardzo emocjonującym meczu pokonał rywali 2:0 (25:22, 25:16) i po raz kolejny sięgnął po puchar dla najlepszego zespołu zawodów. Trzecie miejsce po wygranej 2:0 (25:14, 25:20) z Koralem Wrocław przypadło drużynie KS Metro Warszawa. Najlepszymi zawodnikami w stołecznych klubach zostali: Gabriel Cieślik (UMKS MOS Wola I Warszawa), Adam Bekasiewicz (KS Metro Warszawa), Bartosz Dąbrowski (UMKS MOS Wola II Warszawa) i Kajetan Stojek (UMKS MOS Wola III Warszawa).

Trzydziesty czwarty turniej siatkówki młodzieżowej w kategorii młodzika "Wola Cup 2020" za nami. Szesnaście zaproszonych zespołów  dopisało, co stanowi najlepsze świadectwo, że w tych trudnych pandemicznych czasach ludzie sportu nie poddają się. Tą drogą kierujemy wielkie podziękowania dla naszych gości: młodych siatkarzy oraz sztabów szkoleniowych drużyn za decyzję udziału w turnieju i przyjazd na warszawską Wolę – zaznacza wiceprezes Felczak.

Międzynarodowe Turnieje „Wola-Cup” odbywają się z przerwami od 1980 roku. Dotychczas w zawodach startowały drużyny z 62 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W wolskim turnieju stawiało pierwsze kroki wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostali wybitnymi reprezentantami kraju m.in.: Paweł Zagumny, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga czy Damian Wojtaszek.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-18 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-20 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-20 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-21 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany