Małopolskie/ W Stryszowie otwarto teren do rekreacji ze skateparkiem

Młodzież ze Stryszowa może korzystać już z nowego terenu rekreacyjnego ze skateparkiem. We wtorek otworzył go wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Na 500 m kw. powstał też między innymi tor BMX i ścianka wspinaczkowa. Całość kosztowała 3,17 mln zł.
REKLAMA

Służby prasowe wojewody małopolskiego podały, że pomysł stworzenia skateparku to efekt konsultowania planów zagospodarowania centrum Stryszowa z mieszkańcami, w tym z młodzieżą. "Potencjał terenów wokół LKS Chełm w Stryszowie będzie w końcu wykorzystany" – oznajmił we wtorek wojewoda Kmita.

W Stryszowie powstał tor BMX i skatepark, ścianka wspinaczkowa, siłownia plenerowa oraz bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Całość została oświetlona i wyposażona w obiekty małej architektury. "Obiekt rekreacyjny jest wielofunkcyjny. Ta modernizacja to gruntowana metamorfoza – ku uciesze w szczególności młodego pokolenia. Na ten projekt gmina otrzymała 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – inwestycji, które – jak widzimy po raz kolejny – są spełnieniem marzeń i oczekiwań mieszkańców" – powiedział Łukasz Kmita. Całość kosztowała 3,17 mln zł.

"Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu żaden mniejszy małopolski samorząd nawet nie myślał i nie marzył o takich inwestycjach. Skateparki powstawały w dużych miastach wojewódzkich i powiatowych. Teraz dzięki dobrej współpracy rządu i samorządu (…) takie projekty mają szansę realizacji w mniejszych miejscowościach. Zrównoważony rozwój to także równy dostęp do tego typu obiektów rekreacyjnych" – podkreślił wojewoda.

Służby prasowe wojewody podały, że w Stryszowie dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Polskiego Ładu, powstaje także boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem i monitoringiem, tężnia solankowa, fontanna, kino plenerowe, kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej oraz altana grillowa.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Stryszów otrzymała w pierwszym naborze łącznie 7,1 mln zł. Oprócz skateparku zbudowano też sieć oświetlenia ulicznego w technologii LED o długości 10,8 km, centrum rekreacji w Dąbrówce nad Jeziorem Mucharskim i 11 km sieci wodociągowej i ponad 14 km kanalizacji sanitarnej w sołectwach Leśnica i Stronie.

Gmina Stryszów leży w powiecie wadowickim. Mieszka w niej blisko 7 tysięcy osób. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
13.1°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-10-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 18:00
miejsce
Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Singers, Warszawa, ul. Cieszyńska 6
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany