Dni Tesli

Kiedy Nikola Tesla ma urodziny? 10 lipca! A może 11 lipca? Dokładnie nie wiadomo. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by świętować w oba dni. Tak właśnie uczynimy - zapraszamy na Dni Tesli online 10 i 11 lipca.
REKLAMA
Zobaczycie pokazy prosto z naszego Teatru Wysokich Napięć i eksperymenty z prądem w roli głównej. Zwykle na urodziny Tesli zapraszaliśmy do Kopernika gości specjalnych. Tym razem to my zagościmy u nich. Odwiedzimy m. in. Laboratorium Wysokich Napięć w Instytucie Energetyki, Muzeum Nikoli Tesli w Belgradzie, czy dawny budynek administracyjny Elektrowni Miejskiej, gdzie teraz mieści się siedziba innogy. Nie zabraknie również przejażdżki elektrycznym samochodem innogy go! Zobaczymy różne transformatory Tesli w akcji - małe i gigantyczne, występujące solo i w podgrupach, stworzone przez pasjonatów i zawodowców. Oglądając je na ekranach, nie musimy przebywać w bezpiecznej klatce Faradaya - ale i tak pokażemy, jak ona działa. Urodziny jednego z największych wynalazców wymagają właściwej oprawy - muszą być elektryzujące. Obiecujemy stanąć na wysokości zadania.

Świętujcie z nami na profilu Facebookowym Kopernika
Dołączcie do nas 10 lipca i 11 lipca o godz. 14.00

Dlaczego co roku przypominamy sylwetkę Nikoli Tesli? Bo to genialny naukowiec, który odkrył XX wiek! Opatentował ponad 120 wynalazków -  silnik elektryczny, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną, świetlówkę, transformator prądu zmiennego. I wiele, wiele innych. Kochał gołębie, bał się brzoskwini i obsesyjnie liczył kroki. Choć był przystojnym wąsaczem, wybrał samotne życie i oddał swoje serce nauce. Nigdy się nie poddawał. Wiedział, że otwarty umysł i niestrudzone eksperymentowanie pozwalają odkryć rzeczy zupełnie nowe.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-02-05 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany