9 październik 2022

Kolejny śmiertelny wypadek turysty w Tatrach

zdjęcie: Kolejny śmiertelny wypadek turysty w Tatrach / fot. PAP
fot. PAP
Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę na Rysach w Tatrach. To kolejny w ostatnich dniach śmiertelny wypadek w górach.
REKLAMA

Jak przekazał PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek około 30-letni mężczyzna spadł w przepaść około 400 m i poniósł śmierć na miejscu. Ciało do Zakopanego przetransportowali na pokładzie śmigłowca ratownicy TOPR.

Przy mężczyźnie nie znaleziono żadnych dokumentów, policja ustala jego tożsamość.

To już kolejny w ostatnim czasie śmiertelny wypadek w najwyższych polskich górach. W miniony piątek zsuw śnieżny porwał turystę w rejonie Przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości. We wrześniu dwoje Polaków zginęło również porwanych przez zsuw śnieżny w słowackiej części Tatr Wysokich.

W weekend słoneczna i ciepła pogoda zachęca do wyjścia w Tatry, jednak należy pamiętać, że na szczytach nadal leży śnieg i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
1.8°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:24
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-12-06 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 18:30
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany