kategoria: Turystyka
8 czerwiec 2023

Kujawsko-Pomorskie/ Koniec utrudnień przed bramkami na A1 w Nowej Wsi k. Torunia w kierunku Gdańska

Zakończyły się utrudnienia przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi koło Torunia w kierunku Gdańska. Minął szczyt natężenia ruchu związany z wyjazdami w tereny nadmorskie.
REKLAMA

Dyżurny z Punktu Informacji Drogowej bydgoskiego oddziału GDDKiA Maciej Kuliński powiedział PAP, że po godzinie 13 zakończyły się utrudnienia przed punktem poboru opłat. Wcześniej korek sięgał ok. 5 kilometrów i był związany z kulminacją podróży do nadmorskich miejscowości.

Nie ma już także utrudnień na A1 k. Warlubia, gdzie przed południem na jednym z pasów w kierunku Gdańska doszło do kolizji. Służby uprzątnęły elementy aut znajdujące się na jezdni.

Korki w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwłaszcza w wakacje i w czasie długich weekendów.

Przejazd autostradą A1 z kierunku Łodzi do Nowej Wsi koło Torunia jest darmowy, a przejazd północnym odcinkiem trasy do Rusocina koło Gdańska - płatny. (PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
24.9°C
wschód słońca: 04:31
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-16 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
Resort Komedii, Warszawa, ul....
wstęp biletowany