3 sierpień 2022

Około 12 mln zł z bonu turystycznego trafiło do Polskiego Holdingu Hotelowego

zdjęcie: Około 12 mln zł z bonu turystycznego trafiło do Polskiego Holdingu Hotelowego / fot. PAP
fot. PAP
1 sierpnia minęły dwa lata od wprowadzenia programu Polskiego Bonu Turystycznego. W jego ramach w grupie Polskiego Holdingu Hotelowego zrealizowanych zostało ok. 65 tys. noclegów, a do obiektów trafiło około12 mln zł - poinformowała w środę spółka.
REKLAMA

"Od początku uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego (jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko) w grupie Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) zrealizowanych zostało ok. 65 tys. noclegów, a do obiektów trafiło blisko 12 mln zł" - poinformowała w środę spółka.

Dodano, że 1 sierpnia minęły dwa lata od wprowadzenia programu. Bon można wykorzystać tylko do 30 września 2022 r.

"Od samego początku Polski Bon Turystyczny okazał się bardzo istotnym programem nie tylko dla hotelarzy, ale dla całej branży turystycznej, która bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii. Wszystkie nasze hotele i obiekty, zlokalizowane zarówno w typowych destynacjach turystycznych, jak również w większych miastach, odczuły bardzo pozytywne skutki wprowadzenia bonu" – podkreślił prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Jego zdaniem świadczy o tym kwota blisko 12 mln zł, która w ciągu dwóch lata trafiła do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego.

Prezes PHH podkreślił też, że "dla wielu rodzin bon turystyczny stał się dużą motywacją do podróżowania, a niektóre z nich po raz pierwszy mogły sobie pozwolić na wypoczynek w hotelach".

W komunikacie zwrócono uwagę, że rodziny korzystające z bonu podczas podróży wydały również własne, dodatkowe środki, co niewątpliwe miało pozytywny ekonomiczny wpływ na całą branżę. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
13.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:11
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 15:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 17:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany