11 sierpień 2023

Podczas długiego weekendu sierpniowego na popularnych trasach więcej wagonów

zdjęcie: Podczas długiego weekendu sierpniowego na popularnych trasach więcej wagonów / fot. PAP
fot. PAP
Podczas długiego weekendu sierpniowego PKP Intercity wzmocni najpopularniejsze połączenia dodatkowymi wagonami; zaplanowano wydłużenie blisko 90 składów - poinformował w piątek przewoźnik.
REKLAMA

Spółka wyjaśniła, że więcej miejsc pojawi się w składach wyruszających między innymi z Wrocławia, Warszawy czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Ustka.

Zapewniono, że na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe.

Przewoźnik kolejowy zwrócił uwagę, że w trakcie roku szczególnymi okresami o wzmożonym zainteresowaniu podróżnych są długie weekendy. "W majówkę w podróż z narodowym przewoźnikiem udało się blisko 2 mln pasażerów, natomiast w długi weekend czerwcowy do pociągów PKP Intercity wsiadło ponad milion osób" - podkreśliła spółka.

Wskazano też, że podczas sierpniowego długiego weekendu na podróżnych czekają pociągi IC Bałtyk – BIS relacji Gdynia Główna – Poznań Główny oraz IC Mazury – BIS kursujący pomiędzy Warszawą a Olsztynem. Łodzianie natomiast dojadą nad polskie morze składem IC Włókniarz o wydłużonej relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Gdynia Główna. Dodano, że wszystkie wymienione składy kursują przez cały okres wakacji.

Przewoźnik przypomniał o obowiązujących promocjach. W ofercie "Taniej z Bliskimi" zniżka skierowana jest do grup 2-6 osobowych. "Każdy uczestnik podróży, który skorzysta z promocji dostanie rabat w wysokości 30 proc. od ceny biletu" - podkreślono. Dodano, że ta promocja łączy się z ulgami ustawowymi.

PKP Intercity radzi też, by podróżując z dziećmi skorzystać z Biletu Rodzinnego. "Zgodnie z promocją, jeśli w grupie pasażerów znajduje się przynajmniej jedno dziecko do 16 roku życia, każdy uczestnik podróży otrzyma zniżkę w wysokości 30 proc. Bilet Rodzinny obowiązuje w pociągach wszystkich kategorii" - poinformowała spółka.

Przewoźnik dodał, że na bilecie można zaoszczędzić także podróżując samemu. "Wystarczy w tym celu wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, a aplikacja oraz system e-IC zaproponują cenę często dużo niższą od bazowej. Wszystko dzięki dynamicznemu systemowi sprzedaży w ramach oferty Promo" - wyjaśniono.

PKP Intercity jest największym polskim operatorem kolejowym, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju. Łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ mick/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
11.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-10-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 18:00
miejsce
Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Le Cabaret Cafe Jazz, Warszawa,...
wstęp biletowany