kategoria: Turystyka
12 sierpień 2023

Polak zginął w Wysokich Tatrach podczas zejścia z Gerlacha

zdjęcie: Polak zginął w Wysokich Tatrach podczas zejścia z Gerlacha / fot. PAP
fot. PAP
Polak zginął w piątek w słowackich Tatrach Wysokich - potwierdziła w sobotę słowacka Górska Służba Ratunkowa (Horska Zachranna Slużba HZS). Do tragedii doszło podczas zejścia z Gerlacha na Batyżowieckiej Próbie.
REKLAMA

Dyżurny ratownik HZS poinformował PAP, że w masywie Gerlacha było trzech turystów. Nie mieli ze sobą wysokogórskiego ekwipunku, a znajdowali się w regionie, w którym obecnie nie ma szlaków turystycznych. HZS podkreśla, że w tym terenie można się poruszać w towarzystwie uprawnionego przewodnika tatrzańskiego. Mogą tam także wspinać się członkowie klubów wysokogórskich z potwierdzonymi uprawnieniami.

Do wypadku doszło w piątek przed południem, stwierdza komunikat HZS, w którym nie podano narodowości ofiary. O upadku z wysokości około 50 metrów i braku oznak życia mężczyzny ratowników powiadomili świadkowie.

Ciało zmarłego przetransportowano do Starego Smokowca i przekazane słowackiej policji.

Piotr Górecki (PAP)

ptg/ zm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
24.9°C
wschód słońca: 04:31
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-16 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
Dzień i Noc, Warszawa, pl. Mirowski 1
wstęp biletowany