Turystyka artykuł sponsorowany
21 luty 2020

Szalony karnawał za granicą? Wybraliśmy 3 najmodniejsze destynacje

fot. nadesłane
Sezon karnawałowy powoli dobiega końca. Ci, którym marzy się udział w największych imprezach roku muszą się pospieszyć i – jak się okazuje – liczyć ze sporym wydatkiem. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, ile trzeba wydać na wyjazd karnawałowy do Rio de Janeiro, Nowego Orleanu i na Teneryfę.
Brazylijska samba

Czym byłby sezon karnawałowy bez imprezy w Rio? 21 lutego na ulice Rio de Janeiro wyjdą miliony ludzi, a trasą parady przetoczą się kolorowe platformy i tancerze. Jeśli nie chcesz przegapić tego wyjątkowego wydarzenia, musisz znaleźć się w Rio w dniach 21-26 lutego. Lot w obie strony do Brazylii kosztuje od 1900 do 2500 złotych i trwa kilkanaście godzin. Zakwaterowanie dla dwóch osób na czas trwania karnawału wyniesie około 1000-2000 złotych, w zależności od standardu hotelu i odległości od centrum miasta. Należy też zatroszczyć się o bilet wstępu na paradę w Rio. Najtańsze bilety kosztują około 60 złotych – za tą cenę będziemy mieli wstęp na poboczne wydarzenia. Jeśli interesuje nas główna, najbardziej oblegana parada, będziemy musieli zapłacić około 400 złotych od osoby. Co ciekawe, dla tych najbardziej śmiałych imprezowiczów, organizatorzy oferują kupno kostiumu (za około 2000 złotych) oraz możliwość udziału w samej paradzie. Koszty transportu, zakwaterowania i udziału w imprezie powinny więc zamknąć się w przedziale 3000-5000 złotych. Ceny jedzenia zarówno w sklepach, jak i restauracjach są zbliżone do polskich – można trafić na drogie miejsca, ale łatwo znaleźć smaczne i przystępne cenowo bary. Po całonocnych imprezach możemy udać się na słynną Copacabanę i Ipanemę, czyli piaszczyste plaże, na których zrelaksujemy się i odpoczniemy od zgiełku muzyki.

Impreza na Teneryfie

Dla tych, którzy nie chcą za bardzo oddalać się od domu, idealnym pomysłem będzie karnawał na Teneryfie. To wydarzenie jest drugim na świecie co do popularności po Rio i odbywa się między 19 lutego, a 1 marca. Karnawał na tej słonecznej wyspie niedaleko Hiszpanii trwa dniami i nocami.  Turyści mogą uczestniczyć w licznych imprezach i koncertach w każdym zakątku Santa Cruz. Dobra informacja jest taka, że na większość z nich nie potrzebujemy biletów. Teneryfa jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż karnawał w Rio. Za podróż w tę i z powrotem zapłacimy od 700 do 1200 złotych, a na zakwaterowanie w samym sercu miasta wydamy minimum 500-1000 złotych. W tym roku motywem przewodnim karnawału są flirciarskie lata 50-te, więc warto pomyśleć nad kostiumem.

Mardis Gras w Nowym Orleanie

Zdecydowanie najbardziej luksusowym rozwiązaniem będzie tegoroczny karnawał w Nowym Orleanie. Na dzień przed Środą Popielcową w stanie Luizjana odbywa się Mardi Gras, czyli z francuskiego „tłusty wtorek”. Nowy Orlean w USA znany jest z odbywających się w tym okresie hucznych imprez. Uczestnicy przez dwa tygodnie bawią się na spektakularnych paradach, ubierają w szalone stroje i tańczą do głośnej muzyki. Zainteresowani? W tym roku Mardi Gras Day wypada 25 lutego, ale parady odbywają się prawie codziennie już od 7 lutego. Loty do Nowego Orleanu nie należą jednak do najtańszych. Z researchu ekspertów hapipożyczek wynika, że za transport w obie strony zapłacimy około 3000 złotych, a lot trwać będzie od 17 do 20 godzin. Za to zakwaterowanie podczas największej imprezy roku będzie nas kosztować od 2700 do 4000 złotych dla dwóch osób na pięć dni. 5000 złotych za osobę to koszty nieuwzględniające wyżywienia ani żadnych atrakcji, których w Nowym Orleanie jest naprawdę sporo. Jeśli zmęczą nas imprezy, możemy pozwiedzać liczne muzea opowiadające o historii miasta lub spróbować wspaniałego jedzenie w pobliskich restauracjach.

Z ostatniego Indexu hapipraktyk – badania dotyczącego zarządzania finansami przez Polaków wynika, że tylko 10,7 proc. respondentów mogłaby wziąć pożyczkę na wakacje. Ponad połowa badanych finansuje wakacje z oszczędności gromadzonych na ten cel od jakiegoś czasu.

O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii. Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki. W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany