reklama
kategoria: Wydarzenia
23 styczeń 2020

"Człowiek w Harmonii z Wszechświatem"- zaproszenie na debatę

zdjęcie:
Czy rozwój świata zewnętrznego się uzupełnia z naszym światem wewnętrznym, i czy da się to pogodzić? W ramach poszukiwań odpowiedzi na to pytanie Koło Filozofii Nauki Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na debatę – „Człowiek w Harmonii z Wszechświatem”, która będzie miała miejsce w piątek, 24 stycznia br. (start godz. 18:30) na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (sala 0.06, parter).
REKLAMA
W spotkaniu wezmą udział: autor książki „Czy psychodeliki uratują świat?” Maciej Lorenc, nauczycielka jogi i medytacji Anna Muchalska, Krzysztof Stefanek instruktor zajęć z "fundamentów ruchu" "treningów świadomości" oraz Barbara Pietrzak, ekolożka adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zajmująca się m.in. interakcją człowieka z naturą, zachowaniem zwierząt i globalnymi zmianami środowiska. Rozmowę poprowadzi Anna Fidos.

Zachęcamy wszystkich ciekawych świata z nieposkromioną potrzebą szukania odpowiedzi na niejednoznaczne pytania, do uczestnictwa w debacie i wzięcia udziału w dyskusji.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Filozofii Nauki Uniwersytetu Warszawskiego. Patronem medialnym - Polskie Towarzystwo Psychodeliczne.
 
  • Co? Debata: Człowiek w Harmonii z Wszechświatem
  • Gdzie? Wydział Fizyki, sala 0.06, parter
  • Kiedy? 24/01/2020, godzina 18:30

Wstęp na spotkanie jest wolny

W ramach naszego tematu przewodniego o harmonii mamy przyjemność zaprosić Was na debatę i włączenie się do dyskusji po niej. Na pewno każdy z nas choć raz usłyszał frazę "zrównoważony rozwój", ale czy zastanawialiśmy się głebiej nad tym, co to tak naprawdę może oznaczać?

Filozofia nie raz doprowadzała do nowych odkryć, czy też tworzenia się nowych dziedzin nauki. W momencie kiedy świat nauki i technologii zdał się prześcignąć nas samych, może warto się zwrócić spowrotem do źródeł filozofii, czyli nas samych i naszych umysłów. Zastanówmy się, czy rozwój świata zewnętrznego się uzupełnia z naszym światem wewnętrznym, i czy da się do pogodzić? I jak?


Prelegenci:
  • Maciej Lorenc
Ukończył socjologię na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW, autor książki "Czy psychodeliki uratują świat?" (Krytyka Polityczna, 2019), członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, współpracownik Narkopolityki, tłumacz wielu książek poświęconych psychodelikom, m.in. autorstwa Alberta Hofmanna, Stanislava Grofa, Jamesa Fadimana, Alana Wattsa i Ricka Strassmana.
 
  • Anna Muchnicka
Jest nauczycielką jogi kundalini 3HO Foundation Yogi Bhajan, buddyjskiej medytacji Metta Loving Kindness i vipassana oraz nauczycielką metafizycznego A Course In Miracles. Ostatnie osiem lat spędziła w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie szkoli Birmańczyków w biznesie i uczy się od wielkich mistrzów w Tajlandii i Mjanmie technik medytacyjnych, jogi i filozofii Wschodu. Jest studentką Sayadaw profesora Nodhinanny, dziekana Uniwersytetu Theravada w Rangunie, w Mjanmie i Nguyen Tien Nghia sędziwej Mistrzyni jogi kundalini z Wietnamu. Od lat dzieli się z ludźmi filozofią i technikami Wschodu, które praktykuje na co dzień. Praktyki wschodu nadają życiu jakościowych zmian. Jest prelegentką TEDxPoznań podczas którego opowiadała o tym, do czego doprowadziła ją kultura osiągania celów i o korzyściach płynących z medytacji w szybko rozwijającym się społeczeństwie:

W wywiadzie One Energy opowiada o tym jak zmienia się życie po długoletniej praktyce medytacji metta loving kindness:
 
 
  • krzysztof stefanek
Absolwent Fizjoterapii i WF-u na warszawskim AWF-ie. Wolny człowiek. Wspólnie z grupą W Gruncie Ruchu otworzył i prowadzi, jak się okazało międzynarodowy projekt edukacyjny Akademia W Gruncie Ruchu  na warszawskim żoliborzu. Tam prowadzi zajęcia "fundamenty ruchu" oraz "trening świadomości" bazujące na kolektywnie zdobywanej i doświadczanej mądrości całego teamu oraz zaprzyjaźnionych profesjonalistów zajmujących się ruchem, medytacją, zdrowiem oraz treningiem sportowym. Głównym celem jego pracy jest budowanie bezpiecznego środowiska doświadczalnego dla ludzi do odkrywania i powiększania potencjału korzystania z "ciałości", jaką jest istota ludzka w kontakcie ze światem, w tym szczególnie drugim człowiekiem oraz dziką naturą. Jest fascynatem korzystania z zabawy, umiejętnego czytania informacji zmysłowej (np. podczas morsowania) oraz obiektywnego biofeedbacku jako niesamowitych narzędzi do podglądania i uczenia się czytania płynącego przez nas życia. Swoim doświadczeniem nieustannie potwierdza, że najwięcej nauczyć się można słuchając i czując innych ludzi, a do tego najpierw warto poczuć i usłyszeć siebie. Od lat z pasją wspiera pacjentów - głównie ortopedia, a od prawie dwóch lat także neurologia; młodych muzyków - od 7. lat tworzy program edukacji świadomości zdrowotnej w ogólnopolskim projekcie LYO; sportowców - zarówno amatorów jak i zawodowców; kobiety w ciąży - tak wiele można im pomóc robiąc jedynie subtelne zmiany w poruszaniu się i traktowaniu ciała... oraz jako kapłan wszystkich, którzy są w potrzebie budowania, stabilnego oraz zrozumiałego mostu między "ciałem, duchem i umysłem".

Pasjonat prawdziwego oddechu, obecności, gry na gongu oraz chodzenia boso nawet zimą.
 
  • Barbara Pietrzak
Jest ekolożką, z zawodu i przekonań. Doktor nauk biologicznych, adiunkt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, członkini ruchu naukowców Nauka dla Przyrody i Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Bada, jak zwierzęta radzą sobie z przeróżnymi wyzwaniami, w tym z zagrożeniem ze strony drapieżników, oraz jak kształtują się zwierzęce indywidualności behawioralne. Prowadzi zajęcia dla studentów dotyczące zachowań zwierząt, ekologii, globalnych zmian środowiska i interakcji człowieka ze środowiskiem. Przekonana, że we współczesnym świecie ekologia odgrywa ogromną rolę jako nauka: odkrywa istniejące w ekosystemach świata powiązania i mechanizmy funkcjonowania tych ekosystemów, pomaga tym samym lepiej rozumieć konsekwencje działań człowieka na planecie i znajdować rozwiązania dla problemów lokalnych i globalnych.

TEDxUW: 



Moderator:
  • Anna Fidos
Absolwentka filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje prace dyplomowe poświęciła oneirologii osadzonej na gruncie metafizyki i teorii poznania. Sen uważa za kluczowe narzędzie w badaniu istoty świadomości i mechanizmów działania umysłu. Dlatego w swoich rozważaniach łączy związki między filozoficznymi ujęciami marzeń sennych z analizą tego zjawiska na gruncie nauk empirycznych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
5.3°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 15:32
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-11-27 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-27 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-27 19:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-27 19:00
miejsce
Backstreet Bar Warszawa, Warszawa,...
wstęp biletowany