Młodzieżowe Pasztety, do boju! w Teatrze Komedia Książkowy bestseller na scenie

fot. nadesłane
Teatr Komedia zapowiada pełen humoru i kolorów spektakl dla nastolatków. O akceptacji siebie, przyjaźni, odwadze.
REKLAMA
W warszawskim Teatrze Komedia trwają próby do pierwszego od dawna repertuarowego przedstawienia dla młodych widzów i widzek. Inscenizację znanej książki „Pasztety, do boju!” autorstwa Clémentine Beauvais w adaptacji Łukasza Zaleskiego reżyseruje Magdalena Miklasz. Premiera odbędzie się 3 czerwca, spektakl można też zobaczyć we wszystkie czerwcowe weekendy.

Propozycji teatralnych dla publiczności w wieku od 12 lat nie ma zbyt wielu, a „Pasztety…” to przedstawienie o codziennych bolączkach nastolatków: hejcie, relacjach w szkole i w domu, wykluczeniu, dorastaniu, lubieniu siebie i świata. Choć to tematy niełatwe, na scenie Komedii nie zabraknie oczywiście dowcipu, ciepła i optymizmu.

Bohaterkami spektaklu są: Mirelle, Astrid i Hakima, które w internetowym plebiscycie antypiękności zorganizowanym przez ucznia pewnej szkoły otrzymują tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta. W praktyce oznacza to, że zostały uznane za największe brzydule w okolicy. Wielu by się załamało,  tymczasem dziewczyny wyruszają na szaloną wyprawę rowerową do stolicy sprzedając po drodze… paszteciki. A w wyjątkowej  podróży towarzyszy im poruszający się na wózku brat jednej z nich.

Powieść „Pasztety, do boju!” (wydana w Polsce przez Wydawnictwo Dwie Siostry w tłumaczeniu Bożeny Sęk) zdobyła we Francji wiele nagród, m.in. tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcières. Spektakl ma dać młodzieży szansę na spotkanie z (nie)idealnymi bohaterkami, to też ciekawa oferta dla rodziców i kadry pedagogicznej. Sceniczna wersja „Pasztetów…” stwarza sposobność do rozmowy o tym, co bliskie młodym, a w kontekście kolejnych alarmujących raportów o kryzysie kondycji psychicznej współczesnych nastolatków szukanie takiego dialogu wydaje się wyjątkowo potrzebne. Także przez humor, uśmiech, szaloną inscenizację, w której nie zabraknie tematu międzypokoleniowych i rodzinnych nieporozumień, wzajemnej troski, opieki i miłości.

Spektakl przygotowują uznani artyści i artystki: Magdalena Miklasz (reżyseria), Łukasz Zaleski (adaptacja), Justyna Elminowska (scenografia i kostiumy), Alicja Antoszczyk (kostiumy),  Kuba Karaś/The Dumplings (muzyka), Przemek Tokarski (video), Monika Stolarska (reżyseria światła). Asystentką reżyserki jest Marlena Perkowska, za konsultacje choreograficzne odpowiadają Aleksander Żebrowski i Anna Obszańska.

Na scenie Komedii zobaczymy: Mirellę Burcewicz, Magdalenę Duszak, Ewę Sadowską, Katarzynę Zielińską, Artura Chamskiego, Jamesa Malcolma i Kamila Studnickiego.

Z okazji premiery, 3 czerwca, tuż po Dniu Dziecka i w Dniu Roweru, w nawiązaniu do fabuły spektaklu, Teatr Komedia oraz Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa organizują na Żoliborzu piknik z plenerowymi i rowerowymi atrakcjami.

Serdecznie zapraszamy bliższych i dalszych sąsiadów w każdym wieku – będzie „Na wesoło wkoło Komedii…”

„PASZTETY, DO BOJU!”  Clémentine Beauvais
reżyseria: Magdalena Miklasz
adaptacja: Łukasz Zaleski
scenografia: Justyna Elminowska
kostiumy: Justyna Elminowska, Alicja Antoszczyk
muzyka: Kuba Karaś/The Dumplings
video: Przemek Tokarski
reżyseria świateł: Monika Stolarska
asystentka reżyserki: Marlena Perkowska
konsultacja choreograficzna: Aleksander Żebrowski, Anna Obszańska
występują: Mirella Burcewicz, Magdalena Duszak, Ewa Sadowska, Katarzyna Zielińska, Artur Chamski, James Malcolm, Kamil Studnicki

Terminy spektakli: 3 czerwca – premiera; 4, 11, 16, 17, 18, 24 czerwca
Bilety: teatrkomedia.pl
Partnerem spektaklu jest Wydawnictwo Dwie Siostry
Teatr Komedia jest instytucją kultury miasta stołecznego Warszawy
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
8.8°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany