Piknik Naukowy warszawskich Klubów Młodego Odkrywcy

fot. nadesłane
Termin: 14 maja, godz. 10.00 – 12.00 Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 34 im. S. Dubois w Warszawie l. Leona Kruczkowskiego 12B, Warszawa. Wstęp wolny
REKLAMA
Organizatorzy tegorocznego pikniku: KMO Wulkany Energii, KMO Szaleni Chemicy, KMO Akademia Pana Kleksa, KMO Kebsiki, KMO Grzybki, KMO Szkiełko i oko, zapraszają na swoje „naukowe święto”, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, na pikniku wystąpi także Liceum im. Ivana Puluja ze Lwowa.

Monika Kokosza, KMO Wulkany Energii: „Jest to już siódmy piknik, który organizujemy w maju na podsumowanie całorocznej pracy z klubowiczami. Klubowicze wraz z opiekunami przygotowują doświadczenia. Każdy klubowicz podczas pikniku jest w dwóch rolach: eksperta i odwiedzającego stanowiska innych klubów. Odwiedzający nas otrzymują kartę na pieczątki, które zbierają za wykonane doświadczenia na kolejnych stanowiskach. Wypełnioną kartę wymieniają na gadżety.”

Inicjatywa zawiązała się na jednym z Forów Klubów Młodego Odkrywcy (KMO), gdy kilkoro opiekunów z Warszawy postanowiło zorganizować wspólny piknik naukowy. Od tego czasu pikniki odbywają się co roku, za każdym razem w innej szkole. Organizatorzy zapraszają do współtworzenia wydarzenia każdy klub z Warszawy czy okolicy. A w tę sobotę od godziny 10 rano wszystkich pasjonatów nauki – niezależnie od wieku - do wspólnego eksperymentowania na świeżym powietrzu. Imprezie patronuje Centrum Nauki Kopernik.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
20.5°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany