Posłuchaj Młynarskiego. Wsłuchaj się w marzenia

fot. nadesłane
„Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Nie ma jak u mamy”, „Jeszcze w zielone gramy” to tylko kilka z licznych przebojów mistrza pióra, Wojciecha Młynarskiego. Już 13 marca w warszawskim Teatrze Palladium będzie można usłyszeć jego utwory podczas koncertu charytatywnego „Magia Marzeń. Młynarski mniej znany”, z którego cały dochód zasili konto Fundacji Mam Marzenie. W wydarzeniu organizowanym wspólnie ze studentami i doktorantami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wystąpią takie gwiazdy jak Alicja Majewska, Dorota Miśkiewicz, Magda Umer, Jacek Bończyk, Andrzej Lampert czy Jan Młynarski. Bilety już w sprzedaży.
REKLAMA
Pomysł na przedstawienie mniej znanych piosenek Wojciecha Młynarskiego zrodził się w 2019 r., kiedy to studenci i doktoranci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zorganizowali koncert, prezentując zarówno jego mniej znane utwory, jak i szlagiery w nowych aranżach.

W tym roku Fundacja Mam Marzenie zdecydowała się powtórzyć to wyjątkowe wydarzenie i przy ścisłej współpracy z adeptami warszawskiej uczelni muzycznej, przy udziale wybitnych artystów przygotowała koncert „Magia marzeń. Młynarski mniej znany”. Artystom wykonującym utwory mistrza Młynarskiego towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna UMFC pod batutą Zuzanny Falkowskiej.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na realizację marzeń chorych dzieci – cel działalności Fundacji Mam Marzenie.

Wierzymy, że spełnianie marzeń ma właściwości terapeutyczne. Ekscytacja i radość wiążące się najpierw z oczekiwaniem na spełnienie marzenia, a następnie z samą jego realizacją to jedyna w swoim rodzaju terapia dla psychiki i ciała nie tylko samego dziecka, ale też jego najbliższych, którzy przecież równie mocno przeżywają chorobę – mówi Kinga Szewczyk z Fundacji Mam Marzenie.

Wojciech Młynarski napisał w jednym ze swoich tekstów „Jutro ciekawi mnie ogromnie / Jest szansą, która wszystko zmienia / Dlatego nie spisuję wspomnień / Ale notuję swe marzenia”. Kupując bilet na koncert charytatywny „Magia marzeń. Młynarski mniej znany”, nie tylko wysłuchają Państwo pięknych tekstów w świetnym wykonaniu, ale wezmą Państwo także udział w spełnieniu któregoś z pięknych marzeń podopiecznych Fundacji.

Bilety na koncert „Magia Marzeń. Młynarski mniej znany” można nabyć na stronie ebilet.pl , a także w kasach i na stronie Teatru Palladium.

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany