18 październik 2019

Święto Tibilisi w Warszawie

fot. nadesłane
Wszystkich miłośników dobrego jedzenia i gruzińskiej kultury zapraszamy na Święto Tibilisi, które odbędzie się 26 października od godz. 12.00 na terenie restauracji Leo’s Marani przy ul. Marszałkowskiej 85 w Warszawie. Współorganizatorem wydarzenia jest Ambasada Gruzji w Warszawie.
REKLAMA
W październiku stolica Gruzji celebruje doroczne Święto Urodzaju. Dzielnica Starego Tibilisi rozbrzmiewa tradycyjną muzyką i wypełnia się stoiskami z pysznymi, tradycyjnymi potrawami, słodyczami oraz ludowym rękodziełem. Dodatkową atrakcją są występy zespołów ludowych. W tym roku to święto będzie również obchodzone w Warszawie.


Święto Tibilisi w sercu Warszawy

W ostatnią sobotę października przy ulicy Marszałkowskiej 85 w Warszawie  restauracja Leo’s Marani przy współpracy z Ambasadą Gruzji i gruzińską organizacją Qartuli Gvavebi, organizuje Święto Tibilisi w Warszawie. Na zaproszenie organizatorów do Polski przylecą m.in. artyści gruzińskiej estrady i projektanci mody. Tego dnia przed restauracją staną również stoiska z tradycyjnymi potrawami, słodkościami i rękodziełem. Wielbiciele gruzińskiej kultury i kuchni będą mogli zarówno zaopatrzyć się w ichniejsze specjały jak również wziąć udział w warsztatach kulinarnych i nauczyć się gotować pierożki chinkali, piec placki chaczapuri i przygotowywać słodkie czurczele a wieczorem zasiąść do prawdziwej, gruzińskiej uczty.


Uczta dla ciała i duszy

Jarmark produktów gruzińskich wystartuje w samo południe, zaś warsztaty kulinarne
odbędą się godz. 14.00. Natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się prawdziwa gruzińska uczta połączona z pokazami mody od gruzińskich projektantów. Wieczór uświetni występ gruzińskiej gwiazdy estrady Salome Mirianashvili.

Z Okazji Święta Tibilisi Levan Dumbowski, Szef Kuchni Leo’s Marani przygotował również specjalne menu, m.in.: jagnięcina duszona w pomidorach, szaszłyki z żeberek jagnięcych,
a także wypiekane na miejscu chaczapuri i słodkości. W tak wyjątkowy wieczór nie może oczywiście zabraknąć „Madam Bovar” - autorskiego dania Szefa Kuchni Levana Dumbowskiego, które jest słynne w całej Gruzji.

- Moim marzeniem jest, by tego dnia stworzyć namiastkę Gruzji w centrum Warszawy Mam nadzieję, że to będzie dla wszystkich wspaniały i niezapomniany dzień. - mówi Levan Dumbowski, Szef Kuchni w restauracji Leo’s Marani. - Chciałbym, by takie wydarzenia weszły na stałe do kalendarza warszawskich imprez. – dodaje.


Pełny program wydarzenia

12.00 – 16.00: jarmark produktów gruzińskich
14.00 – 17.00: warsztaty kulinarne z przygotowywania chinkali, chaczapuri i czurczeli
19.00 – 23.00: uczta gruzińska, pokazy mody, występ Salome Mirianashvili.

W tym dniu obowiązuje specjalna karta menu opracowana przez Szefa Kuchni .
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-10-07 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 14:30
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany