8 listopad 2019

Problemy w sieciowych zakupach. Czasem nie ma jak zwrócić towaru

Przed niefortunnymi zakupami w internecie ostrzega Wirtualna Polska. Bywa bowiem, jak zauważa portal, zastanawiając się nad przypadkiem zgłoszonym przez czytelnika, że sklepy nie podają adresu lub wskazują jako swoją siedzibę miejsce poza granicami Polski.
REKLAMA
Sklepy internetowe będą w najbliższym czasie przeżywać prawdziwy boom zakupowy. Czytelnik WP.PL przestrzega, że brak uwagi przy zakupach może nas sporo kosztować. Gdy jego zamówienie w sieci, w polskiej witrynie, zostało zrealizowane, przekonał się, że towar nie odpowiada jego oczekiwaniom. Chciał skorzystać więc z przysługujących mu praw, przewidzianych ustawą o prawach konsumenta. Mówi ono, że od transakcji  można odstąpić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Kiedy czytelnik postanowił odesłać zakup, zorientował się, że musi wyekspediować przesyłkę do Niemiec. Informację tę znalazł nie bez trudu - na stronie głównej, na samej górze uwidoczniona była notka, że przesyłka trafi pod drzwi, tymczasem opis działania w przypadku niezadowolenia z dostawy był ukryty w kolejnych podstronach.

Gdy niefortunny nabywca zdobył wreszcie adres, pod który miał odesłać trefny towar, dowiedział się, ze ta operacja kosztować go będzie 60 złotych. Uznał to za nieopłacalne i postanowił ostrzec innych.

Jak ustalił portal w rozmowie z przedstawicielem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to właśnie konsument musi ponieść koszty zwrotu, jeśli sklep nie ustanowił innej zasady. Należy więc przezornie sprawdzić przed zakupami, gdzie zarejestrowany jest sprzedawca, jakie zasady podaje na swojej stronie, jak odnosi się do praw konsumenta, jakie terminy dostawy i formy płatności wskazuje i co pisze o zwrotach. Ta wiedza może nam zaoszczędzić przykrości i nieudanych zakupów.


Źródło: WP finanse
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-20 18:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
No problem, Warszawa, Bracka 20
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany