kategoria: Zdrowie
13 październik 2023

4,2 mld zł dofinansowania dla szpitali onkologicznych z Funduszu Medycznego

zdjęcie: 4,2 mld zł dofinansowania dla szpitali onkologicznych z Funduszu Medycznego / fot. PAP
fot. PAP
To bardzo ważny dzień dla polskiej onkologii. Ogłaszamy wyniki konkursu, w ramach którego 4, 2 mld złotych trafi bezpośrednio do szpitali onkologicznych w całej Polsce - poinformowała w piątek w Warszawie minister zdrowia Katarzyna Sójka.
REKLAMA

Szefowa MZ poinformowała o - jak mówiła - "rekordowym dofinansowaniu szpitali onkologicznych środkami z Funduszu Medycznego".

"Fundusz Medyczny, który został zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego na przestrzeni 10 lat ma zawierać 40 mld złotych. Dzisiaj ogłaszamy wyniki konkursu, który zawiera 10 procent tej kwoty - 4,2 mld złotych, które trafią dzisiaj bezpośrednio na potrzeby polskiej onkologii w całej Polsce" - powiedziała.

Dodała, że 19 podmiotów w całej Polsce w 15 województwach otrzyma ogromne środki, które będą służyć kompleksowym rozwiązaniom. "To, na co zostaną przekazane, to nie tylko infrastruktura, ale kompleksowa budowa, rozbudowa, modernizacja podmiotów onkologicznych w całej Polsce" - wskazała. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Delfina Al Shehabi

agz/ del/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
16.9°C
wschód słońca: 04:13
zachód słońca: 21:03
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-06-24 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany