Zdrowie artykuł sponsorowany
10 październik 2019

Laryngolodzy - najlepsi specjaliści na Ursynowie

fot. nadesłane
Poszukujesz godnej polecenia poradni laryngologicznej? A może masz problemy ze snem lub cierpisz na dolegliwości alergologiczne bądź dermatologiczne? Jeśli tak to koniecznie odwiedź klinikę Mille Medica.

Mille Medica - poradnia laryngologiczna na miarę XXI wieku

Mille Medica to zlokalizowana na terenie Warszawy przychodnia medyczna, specjalizująca się w diagnostyce oraz leczeniu schorzeń o podłożu laryngologicznym, alergologicznym, dermatologicznym. W centum laryngologii Mille Medica działa również Instytut Medycyny Snu zajmujący się – jak wskazuje na to już sama nazwa - dolegliwościami z zakresu medycyny snu. Wszyscy zatrudnieni w klinice lekarze to specjaliści posiadający szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe. Tym, co wyróżnia klinikę Mille Medica na tle innych polskich przychodni jest zaangażowanie, indywidualne podejście oraz faktyczna chęć niesienia pomocy.
 

Diagnoza podstawą skutecznego leczenia

Nie od dziś wiadomo, że leczyć należy przyczynę, nie zaś objawy choroby. Właśnie dlatego tak dużą rolę w procesie powrotu do zdrowia odgrywa właściwa diagnoza, postawiona na podstawie wyników przeprowadzonych badań. Jakich konkretnie? Wśród badań wykonywanych w poradni Mille Medica wymienić należy m.in.:

 • Audiometrię – badanie wykonywane w celu określeniu progu słyszenia na drodze powietrznej i kostnej uszu. Pozwala na zdiagnozowanie stopnia, przyczyny oraz rodzaju niedosłuchu. Wykonanie audiometrii jest niezbędnym krokiem do podjęcia decyzji o rozpoczęciu leczenia lub protezowaniu słuchu. Wyróżniamy następujące rodzaje audiometrii:
  • Audiometria tonalna – umożliwia określenie najmniejszego poziomu dźwięku słyszalnego dla pacjenta.
  • Audiometria słowna – badanie będące uzupełnieniem audiometrii tonalnej. Umożliwia ocenę poziomu zrozumienia mowy słyszanej przez pacjenta.
 • Tympanometrię – pozwala ocenić podatność błony bębenkowej na zmiany ciśnienia w części ucha zewnętrznego, odpowiedzialnej za przekazywanie dźwięków pobranych z otoczenia. Wykonanie badania zalecane jest zwłaszcza po przebytych stanach chorobowych uszu, jak również w momencie gdy pacjent odczuwa dyskomfort w obrębie uszu i trąbki słuchowej.
 • Fiberoskopię - najnowocześniejsze badanie górnych dróg oddechowych. Umożliwia ocenę drożności nosa, a także badanie gardła i krtani. To niezwykle skuteczna metoda diagnozy jednak – z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu - nie jest wykonywana w wielu szpitalach i przychodniach. Fiberoskopia pozwala na postawienia precyzyjnej diagnozy laryngologicznej oraz podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia górnych dróg oddechowych czy też przeprowadzeniu operacji nosa.
 

Usługi

Mille Medica świadczy usługi z zakresu laryngologii, alergologii, dermatologii oraz medycyny snu w tym m.in.

 • Konsultacje laryngologiczne dla osób dorosłych, nurków oraz dzieci, konsultacje foniatryczne, neurochirurgiczne, alergologiczne, logopedyczne, dietetyczne, jak również konsultacje z zakresu medycyny snu.
 • Różnego typu badania umożliwiające poprawną diagnostykę w tym m.in. badanie endoskopowe (również badanie endoskopowe migdałka u dzieci), badanie snu, słuchu czy też badanie USG.
 • Leczenie zachowawcze w tym inhalacje AMSA i TAJFUN, rehabilitację w porażeniu nerwu twarzowego, terapię miofunkcjonalną.
 • Zabiegi oraz operacje w tym zabiegi radiochirurgiczne, dermatologiczne oraz operacje przegrody nosowej i zatok.


Leczenie chrapania i bezdechu

Chrapanie jest podstawowym objawem u chorych z bezdechami. Wbrew pozorom nie jest to dolegliwość obojętna dla naszego zdrowia. Wręcz przeciwnie! Chrapanie wywiera negatywny wpływ na układ sercowo - naczyniowy, a nawet na funkcjonowanie mózgu. Nie mniej groźny jest bezdech senny, który może powodować liczne choroby takie jak nadciśnienie tętnicze, płucne, chorobę niedokrwienną serca, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, zaburzenia krążenia mózgowego, jak również nietolerancja glukozy, cukrzycę czy też zespół metaboliczny.

Podstawą diagnostyki chrapania i bezdechów jest badanie snu, a konkretniej rzecz ujmując:

 • Pulsoksymetria – umożliwia wykrycie bezdechu sennego. W trakcie badania monitorowane są parametry, dzięki którym możliwa jest ocena przebiegu snu i ewentualne występowanie bezdechów.
 • Badanie nocne przy użyciu aparatu Watch-PAT200 – daje duże możliwości diagnostyczne u osób cierpiących na zaburzenia oddychania podczas snu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7247
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-09 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-09 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany