24 maj 2023

Trwają prace nad projektem ws. bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci

zdjęcie: Trwają prace nad projektem ws. bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci / fot. PAP
fot. PAP
Trwają prace dotyczące projektu w sprawie bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci. Przed zakończeniem kadencji Sejmu będzie uchwalony - zapowiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jeszcze w tej kadencji zostanie też uchwalona ustawa wprowadzająca od stycznia "800 plus" - dodał.
REKLAMA

Prezes PiS podczas wystąpienia w siedzibie partii przypomniał, że 10 dni temu zakończył się "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości", podczas którego zapowiedział m.in. podniesienie świadczenia wychowawczego "500 Plus" do 800 zł oraz wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Kaczyński zaznaczył, że na tej konwencji padło kilka ważnych zapowiedzi, więc teraz jest pytanie o to, czy są one wiarygodne. "Mogę powiedzieć, że rząd przystąpił w tej chwili do ich realizacji" - powiedział.

"Trwają już prace dotyczące leków - tak, żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji przynajmniej w wielkiej części te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie" - podkreślił prezes PiS.

Dodał, że trwają też prace nad tym, aby ustawa wprowadzająca "800 plus" - jak powiedział - "w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową", tj. 1 stycznia 2024 roku, została uchwalona jeszcze w tej kadencji.

"Inne prace z tym związane - bo przecież mamy różnego rodzaju wymogi, które odnoszą się do procesu legislacyjnego, szczególnie w tak ważnych sprawach - zostaną zachowane, to znaczy konsultacje społeczne i to wszystko, co jest potrzebne, kiedy podejmujemy tego rodzaju sprawy bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim społecznego, ale też mające daleko idące skutki budżetowe" - powiedział Kaczyński.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Grzegorz Bruszewski

agzi/ gb/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany