Wydarzenia

40. Peña Flamenca Triana Cristian de Moret & Irene Alvarez

dodano 2019-12-16 19:13:58
rozpoczęcie:
2020-01-25 20:00
miejsce:
Instytut Cervantesa - Salon de Actos, Warszawa, ul. Nowogrodzka 22
bilety:

Cristian de Moret - śpiew, piano
Irene Alvarez - taniec, kastaniety
Arturo El Polaco - gitara flamenca
Marta Robles - taniec

Podczas 40. edycji projektu Peña Flamenca Triana pragniemy zaprezentować Państwu niezwykle interesującą postać na młodej scenie flamenco. Cristian de Moret wychowany w tradycji flamenco w naturalny sposób nauczył się śpiewu, a wyjątkowa muzykalność pozwoliła mu osiągnąć w tej dziedzinie wyżyny. Równolegle od dziecka grał na fortepianie i przeszedł całą edukację muzyczną w konserwatorium, łącznie ze studiami wyższymi na wydziale flamencologii w Kordobie. Erudycja muzyczna w obszarze klasyki, jazzu i bluesa, znakomita technika pianistyczna, w połączeniu z silnymi korzeniami flamenco dają niezwykle intrygującą mieszankę. Muzyka Cristiana de Moret jest lekka i finezyjna, odważna i awangardowa. Ciekawa zarówno dla znawców flamenco i jazzu, jak i przyjemna dla ucha laików.

Równie wyrafinowany będzie taniec zaprezentowany przez sewilską artystkę Irene Alvarez. Ona również ma znakomite wykształcenie zarówno w dziedzinie flamenco, jak i klasyki. W jej formie artystycznego wyrazu widoczne są wyraźne wpływy hiszpańskiej "kultury wysokiej", elegancja, precyzja i subtelne piękno, a także głęboki przekaz metaforyczny i duchowy. Irene Alvarez, sama bardzo klasyczna i dość konserwatywna w sposobie tańca, bardzo chętnie uczestniczy w projektach z pogranicza gatunków. Miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami klasycznymi i jazzowymi północno-zachodniej Europy i współtworzyć takie projekty jak opera "Carmen" (reż. Tania Kross i Thijs Borsten), Flamenco Big Band (Bernard Van Rossum) czy grupa flamenco-jazz "Tiempos Nuevos". Hiszpańskim artystom towarzyszyć będzie znakomity flamencowy duet: gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Są oni twórcami i gospodarzami cyklu Peña Flamenca Triana, w ramach której Warszawę odwiedzają wybitni artyści flamenco wnosząc energię, piękno i radość.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Pena Flamenca Triana
artyści:
Irene Alvarez, Maria Marin, Marta Robles, Arturo el Polaco
Projekt Peña Flamenca TRIANA ma charakter cyklicznych koncertów, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. W centrum zainteresowań pozostaje zawsze tradycyjne flamenco puro, które okazuje się być niewyczerpanym źródłem inspiracji. Bohaterkami 31. edycji Peña Flamenca Triana będą dwie artystki andaluzyjskie mieszkające poza granicami Hiszpanii: tancerka Irene Alvarez (Sewilla) w Belgii i śpiewaczka María Marín (Utrera) w Holandii. Obie mają znakomite wykształcenie zarówno w dziedzinie flamenco, jak i w muzyce i tańcu klasycznym ze specjalizacją w klasyce hiszpańskiej. W ich formie artystycznego wyrazu widoczne są więc wyraźne wpływy hiszpańskiej "kultury wysokiej", elegancja i subtelne piękno, a także głęboki przekaz metaforyczny i duchowy. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany