Wydarzenia

Jagoda Sokołowska-O'Donovan, Robert Skiera, Maciej Poliszewski

dodano 2023-04-28 19:13:15
rozpoczęcie:
2023-05-26 17:00
miejsce:
Sala Koncertowa Fryderyk, Warszawa, Podwale 15
bilety:

Zapraszamy do Sali Koncertowej Fryderyk 26 maja na cykl koncertów "Dzień Matki z Chopinem". 60-minutowe recitale odbędą się o godz. 17.00, 19.00 i 20.30, a słynne i znane Państwu kompozycje Fryderyka Chopina zagrają znakomici pianiści Profesor Robert Skiera i Profesor Maciej Poliszewski. Młodzieńcze Pieśni Fryderyka Chopina, a także Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza wykona Jagoda Sokołowska-O"Donovan - sopran. Wśród znanych utworów muzycznych usłyszą Państwo i zadedykowane słynnym Matkom i opowiadające o nich.

Jagoda Sokołowska-O"Donovan - sopran - polska flecistka, śpiewaczka i manager kultury. Laureatka pierwszych nagród polskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Wybitny polski krytyk i humanista Jerzy Waldorff napisał: "Odpowiedzialność za stan życia muzycznego polskich estrad nakazuje mi skierowanie do Państwa, współtworzących kulturę polską tych kilku słów… polecam Wam tę wyjątkowo utalentowaną artystkę… wybitna osobowość muzyczna"

Robert Skiera - fortepian - znany polski solista i kameralista, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w 1988 roku w klasie fortepianu Alicji Palety-Bugaj i klasie kameralistyki Barbary Halskiej. Po otrzymaniu dyplomu rozpoczął pracę w macierzystej Akademii jako adiunkt w katedrze kameralistyki, ściśle współpracując z Piotrem Palecznym. Występował ze znanymi polskimi muzykami i aktorami. Otrzymał wiele znakomitych recenzji na całym świecie.

Maciej Poliszewski - wybitny polski pianista i wieloletni pedagog klasy fortepianu Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Jest absolwentem słynnej nowojorskiej Juilliard School i Akademii Muzycznej w Moskwie. Poliszewski koncertuje jako solista i kameralista w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Libanie i USA.

Wydarzenia muzyczne w naszej Sali Koncertowej mają formę XIX spotkań muzycznych. Wnętrze, inspirowane jest XIX wiekiem, stąd eleganckie, kryształowe żyrandole i stylowe dodatki XIX-wiecznych designerów. Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszą sale kameralną w Warszawie.

W przerwie poczęstujemy Państwa na lampką wina musującego dla uczczenia tego wyjątkowego dnia!
Zapraszamy 15 min. przed koncertem.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Koncert Chopinowski
artyści:
Pianiści, wybitni profesorowie polskich Akademii Muzycznych
Koncert jest dwuczęściowym recitalem trwającym ok. 60 minut, opartym na popularnej w XIX wieku idei salonowych spotkań muzycznych. W przerwie koncertu goście częstowani są lampką wina musującego. Wykonawcami koncertu są niezwykli pianiści - zobaczymy zarówno wybitnych profesorów polskich Akademii Muzycznych, jak i uznanych młodych artystów ze wspaniałymi osiągnięciami artystycznymi. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Warszawa
8.8°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany