Wydarzenia

Urodziny Jerza Igora - spektakl dla dzieci i ich rodziców

dodano 2023-05-09 19:13:11
rozpoczęcie:
2023-05-27 12:00
miejsce:
Teatr Komedia, Warszawa, ul. Słowackiego 19a
bilety:

Jerz Igor - zespół grający muzykę dla dzieci i ich rodziców. Jerz Igor, czyli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow tworzą razem muzykę od 2014 roku. W tym roku Jerz Igor świętuje 10-lecie istnienia - dokładnie 1 czerwca 2013 w Internecie ukazał się pierwszy singiel zespołu, piosenka "Królewicz". Kołysanka stworzona przez początkowo anonimowy duet Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem słuchaczy małych i dużych, że jej twórcy postanowili pójść za ciosem i wydać cały dziecięcy piosenkowy album. Autorzy marzyli o "płycie dla dzieci, której z przyjemnością mogliby słuchać także rodzice i ich bezdzietni przyjaciele". Dzięki wsparciu 330 osób na portalu Polak Potrafi skromny początkowo pomysł przeobraził się w pięknie wydany album z grafiką Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak, wydany przez niezależna oficynę Lado ABC.

Rok później nakładem tego wydawnictwa ukazała się płyta Jerz Igor Zimą. Na obydwu albumach teksty piosenek stworzyli przyjaciele duetu, m.in. Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk, Adam Repucha, Grzegorz Uzdański i Kamil Gamza. Ich trzeci album Wyspa ukazał się w 2020 roku, promowany singlem Nuda, z tekstem autorstwa Doroty Masłowskiej i wspaniałą szatą graficzną stworzoną przez artystkę wizualną Martę Krześlak.

Studyjny projekt tuż po premierze pierwszej płyty przeobraził się w regularnie koncertujący wieloosobowy skład, występujący zarówno na scenach wielkich festiwali i w małych lokalnych bibliotekach. Koncertowy skład Jerza Igora tworzą najwspanialsi i najwybitniejsi muzycy, znani z niezliczonej ilości projektów, zarówno solowych jak i zespołowych (Resina, Hage-O, Babadag, Mitch & Mitch, Jazzband Młynarski-Masecki).

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Jerz Igor
artyści:
Jerzy Rogiewicz, Igor Nikiforow
Jerz Igor, czyli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow tworzą razem muzykę od 2014 roku. 1 czerwca 2013 w Internecie ukazał się pierwszy singiel zespołu, piosenka “Królewicz”. Kołysanka stworzona przez początkowo anonimowy duet Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem słuchaczy małych i dużych, że jej twórcy postanowili pójść za ciosem i wydać cały dziecięcy piosenkowy album. Autorzy marzyli o “płycie dla dzieci, której z przyjemnością mogliby słuchać także rodzice i ich bezdzietni przyjaciele”. Dzięki wsparciu 330 osób na portalu Polak Potrafi skromny początkowo pomysł przeobraził się w pięknie wydany album z grafiką Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak, wydany przez niezależna oficynę Lado ABC. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Warszawa
8.8°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany