23 maj 2019

Dziedziczenie firm nadal wywołuje rodzinne konflikty

Właściciele firm nadal mają problem jak bezpiecznie przekazać firmę w ręce następców, czyli rodziny przedsiębiorcy, unikając przy tym ewentualnych konfliktów pomiędzy spadkobiercami.
REKLAMA

Sukcesja międzypokoleniowa staje się powszechnym problemem wśród polskich przedsiębiorców, zwłaszcza właścicieli firm. Niestety polskie prawo i zasady dziedziczenia nie rozwiązują kompleksowo tego problemu. Owszem, właściciel firmy może sporządzić testament i w pewien sposób uregulować te kwestie, niestety nie jesteśmy w stanie uciec chociażby od problemu związanego z zachowkiem.

- Rozwiązaniem powszechnym w innych krajach europejskich jest fundacja rodzinna. Niestety u nas to rozwiązanie nie funkcjonuje, ale trwają prace nad jego wprowadzeniem do systemu prawnego - mówi w rozmowie z MarketNews24 Katarzyna Karpiuk, radca prawny z Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Przedsiębiorcy szukają dobrych rozwiązań prawnych. O tym jak przeprowadzić skuteczną sukcesję międzypokoleniową, zapewniając przy tym względny spokój i zgodę w rodzinie, będą dyskutować podczas zaplanowanego na 4-5 czerwca “Kongresu Sukcecja.pl”.

źródło: MarketNews24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Resort Komedii, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany