Kopernik chce przygotowywać przyszłych architektów

fot. nadesłane
W tym toku Liceum im. Kopernika rozpocznie nabór do nowej klasy, w której kształcić się będą przyszli architekci, projektanci i graficy. Rekrutacja do liceów zaczyna się 16 maja w poniedziałek.
REKLAMA
Za trzy dni rusza rekrutacja do liceów

Liceum z Woli planuje klasę o nowym profilu: architektura i projektowanie Uczniowie będą w niej przygotowywać się do studiów architektonicznych na zajęciach po polsku i angielsku.

Oprócz rozszerzonej matematyki i fizyki przewidziano lekcje rysunku, historię architektury i przegląd architektury współczesnej
Jeszcze tylko 3 dni dzielą ósmoklasistów od rozpoczęcia rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. To moment, kiedy podejmują oni jedną z ważniejszych decyzji mającej wpływ na ich przyszłość. Dla uczniów, którzy chcą się przygotować do studiowania architektury czy wzornictwa przemysłowego, w tym roku ofertę przygotowało dwujęzyczne liceum im. Mikołaja Kopernika.

We wrześniu po raz pierwszy zorganizowana zostanie klasa z nauką w dwóch językach, dla uczniów zainteresowanych studiami architektury i projektowania – informuje Grażyna Orzechowska Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Rozwiązanie podoba się przedstawicielom mieszkańców Woli. - To doskonałe połączenie. Na tych kierunkach szczególnie ważna jest znajomość branżowych trendów ze Świata. Nauka nie tylko po polsku na pewno w tym pomoże - przyznaje Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Na czym będzie polegać wyjątkowość klasy?

W szkole zlokalizowanej przy ul. Bema 76 wymagane przez większość uczelni technicznych matematyka i fizyka będą nauczane w zakresie rozszerzonym. Dodatkowo uczniowie będą mieli zajęcia z rysunku przygotowujące ich do egzaminu. - Lekcje rysunku, będą prowadzone przez absolwenta Akademii Sztuk Pięknych i będą odbywać się dwa razy w tygodniu – zaznacza Grażyna Orzechowska – Mikulska. Zajęcia, głównie praktyczne, będą obejmowały rysunek z wykorzystaniem perspektywy, elementy rysunku technicznego oraz teoretyczne: elementy historii architektury i architektury współczesnej.

Dodatkowo chętni uczniowie tej klasy będą mogli uczestniczyć w lekcjach matematyki tzw. grupy olimpijskiej, to znaczy ze znacznie poszerzonym programem autorskim matematyki, w wymiarze 7 godzin tygodniowo.

Więcej informacji na temat nowego kierunku i rekrutacji do Liceum im. Mikołaja Kopernika, na stronie szkoły: https://kopernik.edu.pl

Rekrutacja

W poniedziałek rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wszystkie informacje zamieszczone będą na stronach szkół i miasta Warszawy.

O szkole

XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika jest szkołą dwujęzyczną z językiem angielskim.
 Wszystkie klasy realizują program liceum ogólnokształcącego, gimnazjum, Międzynarodowy Program Gimnazjalny MYP albo Program Dyplomowy Matury Międzynarodowej. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
19.8°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany