Dokonał kilkudziesięciu włamań do pojazdów, usłyszał zarzuty

fot. Komenda Stołeczna Policji
37-latek został zatrzymany przez policjantów wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy. Jest podejrzany o liczne włamania do pojazdów na terenie całej Warszawy. Łupy sprzedawał razem z kolegą, a uzyskane pieniądze przeznaczali na narkotyki. Obaj usłyszeli zarzuty
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W drugiej połowie sierpnia nieznany wówczas sprawca dokonał włamania do zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym forda i z jego wnętrza ukradł radioodtwarzacz oraz przetwornicę prądu. Fanty podarował swojemu koledze, który miał sprzedać je w lombardzie. Uzyskane z transakcji pieniądze obaj mieli przeznaczyć na narkotyki.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu uzyskali informację na temat mężczyzny sprzedającego przedmioty w lombardzie na warszawskiej Pradze. Po ustaleniu jego tożsamości, funkcjonariusze udali się do mieszkania mężczyzny, który został od razu zatrzymany. W zajmowanym przez niego lokalu odnaleziono skradziony radioodtwarzacz samochodowy, a ponadto przedmioty pochodzące z innych przestępstw, dokonanych na terenie Warszawy.

32-latkowi przedstawiono zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia. W swoich wyjaśnieniach tłumaczył, że przedmioty te dostawał od kolegi, na prośbę którego wstawiał je do lombardu. Sam nie dokonywał włamań, a ich sprawca nie mógł osobiście zająć się upłynnianiem łupów z uwagi na to, że już wcześniej właściciele lombardów mieli przez niego problemy z wymiarem sprawiedliwości.

W rezultacie pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że sprawcą włamania do forda na warszawskim Mokotowie jest 37-letni mężczyzna, który mógł dokonać kilkudziesięciu innych włamań. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, miał pojawić się u swojego kompana, gdzie policjanci już na niego czekali i gdy tylko przyjechał, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał zarzuty włamania, do których się przyznał i wyjaśnił, że włamań dokonywał na nakrotykowym głodzie, a uzyskane pieniądze przeznaczał na heroinę. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/kg

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
Sala Prowincjalska przy Klasztorze...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:30
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany