11 styczeń 2022

Przyczyną pożaru domu jednorodzinnego w Słupnie mógł być wybuch gazu - zginęła jedna osoba

zdjęcie: Przyczyną pożaru domu jednorodzinnego w Słupnie mógł być wybuch gazu - zginęła jedna osoba / fot. PAP
fot. PAP
Przyczyną pożaru domu jednorodzinnego w Słupnie pod Płockiem, w którym zginęła 90-letnia kobieta, mógł być wybuch gazu. Okoliczności zdarzenia bada policja. Władze gminy udzieliły pomocy trojgu pozostałych mieszkańców budynku, który spłonął, zapewniając im miejsca w hotelu.
REKLAMA

Pożar parterowego budynku jednorodzinnego w Słupnie przy ul. Młynarskiej wybuchł we wtorek nad ranem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej - w sumie 60 strażaków. Z budynku udało się ewakuować trzem osobom w wieku 63 do 88 lat. Wewnątrz strażacy odnaleźli 90-kobietę, która zginęła w pożarze.

"Obecnie akcja dogaszania pożaru już się zakończyła. Jego przyczyny są ustalane. Na miejscu swoje czynności wykonuje już policja" - powiedział PAP rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt. Edward Mysera.

Jak przyznał, nie jest wykluczone, że przyczyną pożaru mógł być wybuch gazu. "To na razie przypuszczenie, gdyż świadkowie, okoliczni mieszkańcy, relacjonowali, że najpierw słyszeli wybuch, a potem budynek stanął w ogniu" - wyjaśnił st. kpt. Mysera.

Dodał, iż podczas akcji gaśniczej strażakom udało się odnaleźć wewnątrz budynku 90-letnią kobietę, która zginęła w pożarze, natomiast mężczyzna w wieku 64 lat oraz dwie kobiety w wieku 63 i 88 lat, którzy wcześniej opuścili płonący dom, znaleźli się pod opieką gminnych służb zarządzania kryzysowe.

Zastępca wójta gminy Słupno Agnieszka Ruclak przekazała PAP, iż wszystkim trzem osobom poszkodowanym w pożarze zapewniono pobyt w hotelu, przy czym jedna z tych osób, która doznała poparzeń, przebywa na razie w szpitalu. "Oprócz miejsc w hotelu, poszkodowanym i ich rodzinom gmina zapewniła też pomoc psychologiczną" - dodała Ruclak.

Jak zaznaczyła, stan budynku mieszkalnego po pożarze oceni powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. "Gmina posiada w budżecie środki na tego typu nagłe zdarzenia. Na bieżąco więc, po kontakcie z rodziną, będziemy takiej pomocy finansowej, doraźnej udzielać" - zapewniła Ruclak. (PAP)

mb/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-09-25 12:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 16:30
miejsce
Terminal Kultury Gocław, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany