20 listopad 2019

Telefony z Polski. Niewiarygodne? Ale to prawda, choć są z Chin

Trudno w to uwierzyć, ale mamy krajowe wyroby w tej branży. Nie są to powalające rzuty produkcji - w 2018 roku, według GUS, wytworzonych zostało 416 tysięcy polskich aparatów telefonicznych. Jednak powstało ich o ponad 70 procent więcej niż rok wcześniej, co znaczy, że na taki asortyment jest zapotrzebowanie
Koronawirus
mazowieckie
7521
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jak ustalił money.pl, w porównaniu do światowych potentatów to niewiele znaczące produkcyjne efekty. Jeśli weźmie się pod uwagę, że w 2018 roku rodacy kupili ponad 9 milionów smartfonów, kilkaset tysięcy to zaledwie niewielki procent tej liczby, ale cieszy, że wielu patriotów decyduje się wspierać krajowy przemysł.

Pod polską marką produkowane są aparaty telefoniczne przeznaczone przede wszystkim dla seniorów. To wyrób firmy Maxcom z Tych, wyposażony w duże przyciski. Firma szuka też odbiorców w innych niszach - wytwarza specjalnie wzmacniane urządzenia dla sportowców.

Fabryka telefonów istnieje też we Wrocławiu. TelforceOne produkuje wojskowe, pancerne  Hammery oraz smartfony MyPhone. Zaleta tych drugich? Cena. Kosztują tylko 500 zł.
Taką samą cenę wyznaczyła na swój wyrób o mylącej nazwie Kruger&Matz firma Lechpol Electronics z Garwolina.
Jak jednak zauważa money.pl, żadna z polskich firm telefonicznych nie ma linii produkcyjnych w kraju. Tu istnieje tylko marka, a produkcja zlecana jest wytwórniom w Chinach.,
Wiceprezes zarządu Maxcom, Andrzej Wilusz, powiedział portalowi, że chciałby przenieść produkcję do Polski, jednak od niemal dekady nie istnieje u nas infrastruktura techniczna pozwalająca na to.


Źródło: money.pl
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7521
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany