Radni skontrolowali budowę szkoły oraz stan zieleni na terenie Woli

fot. nadesłane
Radni Woli przeprowadzili kontrolę budowy szkoły przy ul. Karlińskiego oraz stanu zieleni na terenie dzielnicy. Pozytywne opinie Komisji Rewizyjnej zostały zaakceptowane przez Radę Dzielnicy Wola.
REKLAMA
Po ponad dwugodzinnej dyskusji nad sprawozdaniem z działalności Komisji Rewizyjnej Rada Dzielnicy Wola przyjęła je większością głosów. W dokumencie znalazły się m.in. pozytywna opinia o pracy na rzecz zieleni Wydziału Ochrony Środowiska i Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami oraz wyniki kontroli Wydziału Inwestycji Kubaturowych, który nadzorował budowę szkoły przy ul. Karlińskiego.

Nowoczesna szkoła podstawowa na Odolanach działa już od września. Cieszy się uznaniem nie tylko rodziców i uczniów. Została nominowana do Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy - mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. Radni we wnioskach zasugerowali również zwiększenie zatrudnienia w wydziałach odpowiedzialnych za inwestycje.

Jednak w protokołach z prac Komisji Rewizyjnej dwaj radni z opozycji złożyli wnioski mniejszościowe.

Mam wrażenie, że radni z PiS próbują na siłę podważyć kompetencje swoich partyjnych kolegów z ministerstw - mówi Kamil Giemza, lider klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola. - Jeśli ich argumenty byłyby uzasadnione, ministrowie Niedzielski, Adamczyk i Błaszczak, odpowiedzialni odpowiednio za nadzór sanitarny, budowlany i Straż Pożarną, musieliby natychmiast interweniować w służbach, które pozytywnie oceniły inwestycję i wydały pozwolenie na użytkowanie - dodał Giemza. 

Podczas obrad członkowie Komisji Rewizyjnej podawali przykłady wskazujące na polityczny charakter uwag mniejszości. - Wskazują na nieprawidłowości, takie jak brak jednolitego układu graficznego dokumentacji czy obniżoną o 1 cm studzienkę kanalizacyjną jako stwarzającą zagrożenie - zauważył Adam Matusik, radny dzielnicy Wola. Matusik dodał, że w uwagach mniejszości pojawiły się także sugestie dotyczące wprowadzenia regulacji niezgodnych z prawem budowlanym i prawem zamówień publicznych.

Opinia radnych na temat pracy Wydziału Ochrony Środowiska była pozytywna, ale zwrócili oni uwagę na to, co powinno być priorytetem dla urzędników.

Należy zwiększyć ilość zleceń na ekspertyzy dendrologiczne i prace arborystyczne - powiedziała Anna Rudziak-Tałałaj, radna Woli. - W latach 2018-2023 wykonano sto pięćdziesiąt cztery ekspertyzy dendrologiczne o łącznej wartości 199 728,85 zł, co wciąż jest niewystarczające - dodała Rudziak-Tałałaj. 

Wnioski mniejszości również dotyczyły tej sprawy.

Według radnych Prawa i Sprawiedliwości koszenie trawników odbywa się zbyt rzadko, a interwencyjne koszenie na zgłoszenie mieszkańców nie jest rozwiązaniem - relacjonowała radna Rudziak-Tałałaj. Jednak zgodnie z opinią Zarządu Zieleni Warszawskiej, częstsze koszenie trawników nie wpłynie korzystnie na sytuację w mieście.

Ze względu na zmiany klimatu Zarząd Zieleni Warszawskiej kilka lat temu ograniczył koszenie trawników przyulicznych z pięciu do trzech razy w roku. Również ograniczamy koszenie w miejscach, gdzie jest to możliwe, na przykład na pasach między jezdniami, gdzie trawa jest koszona tylko raz lub dwa razy w sezonie - tłumaczą specjaliści z Zarządu Zieleni Warszawskiej. 

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany