Studentko! Studencie! - wypełnij ankietę i wpłyń na miasto

fot. UM Warszawa
Zapraszamy do udziału w badaniu, którego celem jest zebranie opinii, potrzeb i oczekiwań studentów i doktorantów. Wyniki badania pozwolą na lepsze projektowanie działań dla społeczności studenckiej oraz na poprawę jakości życia młodych warszawiaków w mieście. Badanie potrwa do końca czerwca.
Koronawirus
mazowieckie
318
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Warszawa jest największym w Polsce ośrodkiem akademickim. Działa tu blisko 70 uczelni, w których kształcą się tysiące studentów. To ogromny kapitał, a także przestrzeń dla działań popularyzujących naukę. Warszawa to metropolia otwarta na wymianę doświadczeń. Studenci stanowią dużą część społeczności miasta i mają wpływ na jego wizerunek i funkcjonowanie. Dlatego ważne jest, aby ich głos był słyszany w związku z kształtowaniem polityk miejskich, i by był brany pod uwagę przy tworzeniu i wprowadzaniu zmian w Warszawie.

- Rozpoczynamy badanie opinii studentek i studentów na temat życia i studiowania w Warszawie. Chcemy dowiedzieć się jak funkcjonują w mieście, czy angażują się w jego życie, jak korzystają z oferty uczelni, czego im brakuje i co chcieliby zmienić – mówią organizatorzy badania Ewa Kolankiewicz, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej i Łukasz Gala, przewodniczący Porozumienia Uczelni Warszawskich.

Badanie zostało przygotowane wspólnie z Porozumieniem Uczelni Warszawskich – organem zrzeszającym samorządy studenckie uczelni warszawskich. W prace nad badaniem zaangażowały się samorządy studenckie: Akademii Pedagogiki Specjalnej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sztuki Wojennej, Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej i Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej.

Wydarzenie na Facebooku
 
Źródło: UM Warszawa
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
318
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-28 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-28 15:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-28 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany